$
בורסת ת"א

נחתמה העסקה: אילן בן דב מחזיר את השליטה בפרטנר להאצ'יסון

האצ'יסון תשלם לאילן בן דב וחברת סאני שבשליטתו 125 מיליון דולר עבור 75% ממניות סקיילקס המחזיקה בשליטה בפרטנר. מדובר בתשלום של 23 שקל למניה - פי 3 מהמחיר בבורסה. מחזיקי אג"ח סקיילקס יקבלו פרמיה של 9 אג' על מחצית האחזקה

גולן חזני 22:0104.06.12

הקרן הסינית חוזרת לשלוט בחברת הסלולר: עיסקת פרטנר נחתמה לפני דקות אחדות במשרדי קונצרן האצ'יסון בהונג קונג, כך נודע ל"כלכליסט". האצ'יסון תשלם לאילן בן דב וחברת סאנישבשליטתו 125 מיליון דולר עבור 75% ממניות סקיילקסהמחזיקה בשליטה בפרטנר. זאת, לאחר ש"כלכליסט" דיווח בתחילת השבוע על קשיים במו"מ, שבעטיים שונה המתווה הראשוני של העסקה. סאני תשלם 400 מיליון שקל עבור הפעילות של סאמסונג. המחיר שהאצ'יסון קונה את מניות סקיילקס הוא 23 שקל למניה - פי 3 מהמחיר בבורסה.

 

מי שליוו את האצ'יסון בעסקה היו עורכי הדין אהוד סול ואילנית לנדסמן יוגב בליווי פיננסי של בנק ההשקעות גולדמן זאקס.

 

 

לפי המתווה החדש, שנחשף לראשונה באתר "כלכליסט", סאני תישאר עם 3% בלבד ממניות סקיילקס, כך שבן־דב יאבד כמעט לחלוטין את אחזקתו בחברה. כמו כן, סאני תרכוש את פעילות הייבוא של מכשירי סמסונג מסקיילקס תמורת כ־100 מיליון דולר. קופת סאני תגדל ותאפשר לה לעמוד בלוח הסילוקין של חובותיה לבעלי האג"ח, ואולי אף לרכוש חלק מהחוב חזרה בשוק.

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הלוואת המוכר שהעניקה האצ'יסון לסקיילקס במועד העברת השליטה לבן־דב ב־2009, בהיקף של 300 מיליון דולר, ושאותה היתה אמורה סקיילקס לפרוע בעוד שנה וחצי לא תבוטל ופירעונה יידחה בחמש שנים לשנת 2017.

 

מחזיקי האג"ח של סקיילקס יקבלו מחיר הגבוה ב-9 אג' מהמחיר הנוכחי בהצעת רכש על מחצית מאחזקותיהם ואילו המחצית השנייה תתקבל על ידי האצ'יסון במחיר הפארי עם הגעתה לפירעון. בשורה מצויינת גם למחזיקי האג"ח של סאני אלה יקבלו מהחברה מחיר כפול מהמחיר בשוק על כל אחד משלוש הסדרות שיימחקו למעשה על ידי הצעת הרכש.

 

במהלך המו"מ היה ברור שהצדדים יצטרכו לסגור לכאן או לכאן, לאחר שהאצ'יסון הבהירה כי לא תמשוך את המו"מ לעד. בן־דב קיבל בצורה קשה את ההתפתחויות במו"מ ובאחד הימים כלל לא הופיע לדיונים והסתפק בשליחתם של פרקליטו עו"ד יוסי אברהם ומנכ"ל סאני וסקיילקס, יהל שחר.

 

בן־דב ישמור על זכותו למנות נציג אחד בדירקטוריון פרטנר, אך הוא לא ייהנה ממנגנון אפסייד למניות פרטנר כפי שקיבל במתווה העסקה המקורי, בו היה אמור להישאר עם אחזקה של 19% ממניות סקיילקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x