$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט" - דנקנר: "כת"ש תשמור ותעצים את מעמדה; בלווטניק תומך בפעילויות למען הקהילה בישראל"

כך מסר יו"ר קבוצת אי.די.בי לאחר שהחברה חתמה הבוקר על הסכם למכירת אחזקותיה בכלל תעשיות ללן בלווטניק לפי שווי של 2.55 מיליארד שקל. בלווטניק: "אני מצפה לתחילת העבודה המשותפת"

גולן חזני ושי סלינס 10:0920.05.12

"אני מברך את אקסס ואת לן בלווטניק על העסקה עם כלל תעשיות ובטוח כי תחת הנהגתו של בלווטניק והצוות המעולה שלו, יחד עם אבי פישר, כלל תעשיות תשמור ותעצים את מעמדה כקבוצה עסקית מרכזית במשק הישראלי. בלווטניק מזה זמן רב תומך בפעילויות למען הקהילה בישראל והוא תעשיין מהמובילים בעולם", כך אמר נוחי דנקנר, יו"ר קבוצת אי.די.בי. עם הודעת החברה כי חתמה הבוקר על הסכם למכירת החזקותיה בכלל תעשיות ללן בלווטניק לפי שווי של 2.55 מיליארד שקל. על העיסקה פורסם לראשונה ב"כלכליסט".

 

"ראוי לציין שבימים אלה של חוסר ודאות כלכלית קבוצה בעלת שם עולמי כמו אקסס בוחרת לבצע השקעה משמעותית בישראל. הצעד הזה משקף את החוסן והפוטנציאל הגדול של השוק הישראלי", הוסיף דנקנר.

 

התעשיין האמריקני לן בלווטניק התייחס גם הוא לעסקה ומסר כי  "כלל תעשיות היא נכס אטרקטיבי עבור אקסס, ונכסיה יוצרים השלמה מצוינת לפורטפוליו הקיים של אקסס. אני מצפה לתחילת העבודה המשותפת עם הצוות הניהולי המכובד והמנוסה של כלל תעשיות".

 

אבי פישר הוסיף: "הרכישה הגדולה הראשונה של אקסס תעשיות בישראל הוא אירוע משמעותי עבור המשק הישראלי. השילוב של קבוצה בינלאומית מן השורה הראשונה יחד עם המסורת החזקה ורבת השנים של כלל תעשיות, יביא את החברה לגבהים חדשים".

 

פרמיה של 41.7% על מחיר המניה

 

אי.די.בי הודיעה הבוקר על חתימת הסכם למכירת 49.9% מתוך 60.5% מאחזקותיה בכת"ש לחברת אקסס תעשיות (Access Industries), קבוצה תעשייתית שבסיסה בארה"ב, בעסקת מזומן. העסקה מייצגת ל- 100% מכלל תעשיות שווי של 665 מיליון דולר (2.55 מיליארד שקל).

 

לפי תנאי ההסכם, במועד השלמת העסקה תקבל אי.די.בי 16.19 שקל למניה, כאשר מחיר הרכישה מייצג פרמיה של 41.7% על מחיר הסגירה הנוכחי של המניות, ופרמיה של 15.6% על מחיר הסגירה הממוצע לשלושה חודשים.

  

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אביגיל עוזי

להשלים את העסקה על סוף יוני

 

עוד עולה מההסכם שפרסמה אי.די.בי בבורסה כי לאחר השלמת העסקה ימונה אבי פישר, המנכ"ל המשותף המכהן של כלל תעשיות, ליו"ר פעיל של החברה.

 

בנוסף בכוונת הצדדים לפעול להשלמת העסקה עד 30 ביוני 2012, ובכל מקרה לא יאוחר מ-30 בספטמבר 2012. ההסכם קובע כי במועד ההשלמה ישולמו 60% מהתמורה, והיתרה תשולם כעבור חצי שנה. להבטחת תשלום יתרת התמורה תשעבד הרוכשת לטובת אי.די.בי פתוח, במועד ההשלמה, 40% מהמניות הנמכרות.

 

כמו כן אי.די.בי אחזקות צפויה לרשום את חלקה ברווח בסכום שלבין 245 - 330 מיליון שקל וגידול בהון המיוחס לבעלי המניות של החברה בסך של 305  - 385 מיליון שקל .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x