$
שווקי חו"ל

מנכ"ל יאהו הפורש חולה בסרטן בלוטת התריס

חברת האינטרנט מסרה אמש כי סקוט תומפסון יעזוב, לאחר שנודע כי הצהיר על תואר שבו לא החזיק - אך כעת מתברר כי בהחלטה מעורבות סיבות אישיות

סוכנויות הידיעות 10:4414.05.12

סקוט תומפסון, שהודיע אמש (א') על פרישה מתפקיד מנכ"ל יאהו, אובחן בימים האחרונים כחולה בסרטן בלוטת התריס. לפי הדיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", תומפסון (54) יידע את דירקטוריון החברה על מחלתו לפני ההתפטרות.

 

יאהו הודיעה אתמול באופן רשמי כי המנכ"ל יעזוב את החברה, לאחר

שלפני כשבוע וחצי אחד המשקיעים בה, דניאל לאוב, הגיש תלונה לדירקטוריון ולרשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) בטענה שתומפסון שיקר לחברה ולמשקיעים. בקורות החיים שלו נרשם שהוא מחזיק בתואר ראשון במחשבים מסטונהיל, בעוד שבפועל יש לו תואר בחשבונאות בלבד. גם במסמך הרשמי שהוגש ל-SEC נרשם כי לתומפסון יש תואר במחשבים.

 

לפי הדיווח של ה"ג'ורנל", ההתפטרות קשורה גם למחלה שממנה סובל תומפסון, ולא רק לפרשה. המחליף של תומפסון יהיה רוס לווינסון, שהצטרף ליאהו בסוף 2010, מנהל את חטיבת המדיה של החברה ואחראי במסגרת תפקידו על תחום הפרסום. תומפסון הצטרף לחברה רק בינואר האחרון, ובעבר עבד גם כנשיא פייפאל. הוא החליף את קרול בארץ, שהודחה על ידי הדירקטוריון בספטמבר 2011.

 

חברת האינטרנ ציינה גם כי היא הגיעה לפשרה עם חברת ThirdPoint, שנציגיה הם אלה שדרשו את פיטורי תומפסון - שלושה נציגים של החברה ימונו לדירקטוריון יאהו כבר השבוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x