בורסת ת"א

הרבעון האחרון של ינאי: הרווח הנקי של טבע זינק ב-41% ל-1.3 מיליארד דולר

הרווח הנקי של החברה היה גבוה מחציון תחזיות האנליסטים ב-3 סנט למניה. הכנסות החברה עלו ב-25% ל-5.1 מיליארד דולר

שהם לוי 08:3309.05.12

טבע נפרדת הבוקר משלמה ינאי, המנכ"ל היוצא עם רווח נקי של 1.3 מיליארד דולר ומכירות של 5.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון.

 

הרווח הנקי הלא מתואם של טבע הסתכם ב-859 מיליון דולר, או 97 סנט למניה, בהתאמה, בהשוואה ל-761 מיליון דולר ו-84 סנט ברבעון הראשון של 2011. דירקטוריון טבע הכריז על תשלום דיבידנד של שקל למניה לאור תוצאות הרבעון.

 

החברה הציגה רווח תפעולי רבעוני על בסיס Non-GAAP של 1.6 מיליארד דולר, עלייה של 42% בהשוואה לרבעון הראשון של 2011.

 

הרווח התפעולי הרבעוני על בסיס GAAP הגיע לסך של 928 מיליון דולר, בהשוואה ל-867 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2011.

 

שיעור הרווח הגולמי על בסיס Non-GAAP היה 60.9% ברבעון, בהשוואה ל-58.8% ברבעון הראשון של 2011. הגידול משקף את העלייה בתרומה ממוצרי מקור, בעיקר בגלל ההכללה של Cephalon, וההשקות הגנריות החדשות בארה"ב, שקוזזו בחלקם על ידי הירידה במכירות מוצרים גנריים באירופה. שיעור הרווח הגולמי על בסיס GAAP היה 51.1% ברבעון, בהשוואה ל-53.6% ברבעון הראשון של 2011.

 

ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע שנכנס לתפקידו בימים האחרונים כבר אתמול התחיל לעבוד: לוין החליט על מינוי ראשון ומשמעותי בחברה והביא את מייקל היידן, פרופסור לגנטיקה מאוניברסיטת קולומביה כדי שישמש כמנהל המו"פ של חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם. היידן יחליף את בן ציון ויינר שפרש מתפקיד מנהל המו"פ לפני מספר חודשים.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
72% 14% 14%

 

"טבע פתחה את שנת 2012 ברגל ימין", אמר היום שלמה ינאי, מנכ"ל ונשיא טבע. "הרבעון הראשון מתאפיין בצמיחה חזקה של המוצרים הממותגים שלנו, של הגנריקה בארה"ב ושל המכירות בשווקים המתפתחים בהם פועלת טבע. כל אלו איזנו מכירות נמוכות ברבעון של מוצרים גנריים באירופה שנבעו בעיקר מהסביבה המקרו - כלכלית ביבשת זו".

 

ינאי המשיך ואמר, "היום אני מסיים את כהונתי כמנכ"ל טבע בתום חמש שנים מרתקות. ניתנה בידי הזכות להוביל את הצוות הגלובלי המצויין של טבע בתקופה מאתגרת ומרתקת. ביחד המשכנו לבנות חברה פרמצבטית גלובלית מובילה בתחומה, עם פריסה גיאוגרפית רחבה וקווי מוצרים מגוונים. במהלך החודשים האחרונים עבדתי בצורה קרובה עם מחליפי, ד”ר ג'רמי לוין, על מנת להבטיח העברה חלקה של התפקיד. אני בטוח שג'רמי יוביל את טבע להישגים ושיאים חדשים ואני מאחל לו הצלחה מקרב לב."

 

טבע תקיים היום מסיבת עיתונאים מיוחדת במהלכה תיפרד הנהלת החברה מהמנכ"ל היוצא ולוין יכנס רשמית לתפקידו.

 

ירידה בתזרים המזומנים

 

טבע המשיכה גם ברבעון הנוכחי בתוכנית לרכישה עצמית של ניירות ערך. הרכישה במהלך הרבעון הסתכמה בכ-11.9 מיליון מניות, ובסכום רכישה כולל של 533 מיליון דולר. אלו היו הרכישות הראשונות שבוצעו מאז אושרה בדצמבר 2011 תוכנית רכישה עצמית של 3 מיליארד דולר. כתוצאה מרכישה עצמית של מניות אלה, ירד מספר המניות בדילול מלא בכ-4 מיליון מניות מאז תום הרבעון הרביעי של 2011.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הסתכם ב-756 מיליון דולר, בהשוואה ל-900 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2011, ירידה של 16%.

 

תזרים המזומנים החופשי המהווה מדד ליכולת החברה לחלק דיבידנדים הסתכם ב-414 מיליון דולר, ירידה של 19% בהשוואה לרבעון הראשון של 2011. הירידה היא בעיקר תוצאה של פעולות חד-פעמיות וכן עלייה בהון החוזר. סך המזומנים וההשקעות בניירות ערך סחירים נכון לתום הרבעון השלישי עמד על כ-1.7 מיליארד דולר.

 

המכירות הגנריות הזניקו את המכירות בארה"ב

 

הכנסות החברה בארה"ב ברבעון הסתכמו ב-2.8 מיליארד דולר (המהווים 54% מסך כל ההכנסות), עלייה של 46% בהשוואה לרבעון הראשון של 2011, בראש ובראשונה כתוצאה ממכירות חזקות של המוצרים הגנריים, ובכלל זה השקה של שבעה מוצרים חדשים שלא נמכרו ברבעון הראשון של שנת 2011, ומוצרי המקור, בעיקר בשל הכללה של תוצאות Cephalon.

 

הכנסות נטו באירופה ברבעון הראשון הסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר (המהווים 26% מסך כל ההכנסות), ירידה של 2% בהשוואה לרבעון הראשון של 2011, או עלייה של 3% במונחי מטבע מקומי. ההכנסות באירופה ברבעון זה נהנו מהכללת מוצריה של חברת Cephalon וכן מסינרגיות מכירה שנבעו מהאינטגרציה המוצלחת של רכישה זו, כמו גם ממכירות חזקות של כמה ממוצרי המקור של טבע, ובראשם קופקסון.

 

כך נזכיר, מכירות התרופות הגנריות של טבע בארה"ב - פעילות הליבה של ענקית התרופות - ספגו אשתקד פגיעה קשה עקב מחסור בהשקות של תרופות גנריות חדשות. אולם, רצף של השקות משמעותיות שהחל בתחילת הרבעון הרביעי של 2011 ונמשך לתוך הרבעון הראשון של 2012 מרמז על שיפור חד הצפוי בתוצאות פעילות הגנריקה של טבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x