$
בורסת ת"א

דרבן ומבני תעשייה מכרו נכס בניו יורק ב-169 מיליון שקל

החברות צפויות לרשום רווח של 4 מיליון שקל בעקבות המכירה; בנפרד דרבן קיבלה מימון ל- 6 נכסים בגרמניה בהיקף של 200 מיליון שקל

מעין מנלה 09:5006.05.12

דרבן השקעות ומבני תעשיה חברות בנות של כלכלית ירושלים, מקבוצת פישמן, הודיעו היום (א') כי חתמו על הסכם למכירת זכויותיהן בנכס שבבעלותן בחלקים שווים, במנהטן, ניו יורק. תמורת הכס יקבלו החברות סכום כולל של 169 מיליון שקל.

 

דרבן ומבני תעשייה צפויות לרשום בגין המכירה רווח של 4 מיליון שקל, וזאת בנוסף לרווח מצטבר (לפני מס), אשר נרשם עד כה בדוחותיהן הכספיים בסך 46 מיליון שקל.

התזרים הפנוי לדרבן ומבני תעשייה (לפני מס) מהמכירה עומד על 156 מיליון שקל.

 

כחלק מתנאי ההסכם סך של 28 מיליון ש"ח הופקדו בנאמנות במועד החתימה ולא יוחזרו לרוכש, והיתרה תשולם במועד הסגירה, כאשר השלמת העסקה צפויה בעוד חודשיים.

 

בנוסף, הודיעה היום דרבן כי חתמה על הסכם לקבלת מימון לשישה נכסים בגרמניה בהיקף של 200 מיליון שקל. ההלוואה הינה ל-5 שנים בריבית Euribor + 2.65% ובפירעון קרן של 4% בשנה.

 

בתמורה לקבלת ההלוואה שיעבדה החברה ששה נכסים אשר משמשים בעיקר למשרדים, חמישה בברלין ואחד בקלן. השוכרים העיקריים במבנים הללו הם הדואר הגרמני וחברות הקשורות אליו.

 

דודו זבידה, מנכ"ל דרבן אמר היום כי "השלמת קבלת המימון בגרמניה ועסקת המכירה משתלבים באופן ישיר באסטרטגית הקבוצה המתמקדת בחיזור והגדלת תזרים המזומנים השוטף, תוך שיפור מתמיד ביחסי כיסוי החוב של הקבוצה בין השאר באמצעות מימוש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה הכלכלית שלהם. תוצאה מיידית של המימוש הינה תזרים מיידי פנוי בסך של 154 מיליון שקל אשר תורם באופן ישיר ומידי לחוסנה הפיננסי של הקבוצה וכן לשיפור מידי ביחסי כיסוי החוב".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x