• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": "בארינבוים יעשה לבי.ג'.איי את מה שעשה בעבר לבגיר"

הקליניקה לאינטרס הציבור בשוק ההון מתנגדת לחלוקת דיבידנד מיוחד בחברת האחזקות: "הרקורד של בעל השליטה מעיד כי מדובר בשיטה"

אסף גילעם 08:0523.04.12

התנגדות חדשה לחלוקת הדיבידנד המיוחד שמקדם צביקה בארינבוים בחברת האחזקות בי.ג'י.איי. ל"כלכליסט" נודע כי עו"ד עמירם גיל מהקליניקה לאינטרס הציבור בשוק ההון שבמרכז האקדמי למשפט ולעסקים, העביר מכתב לכונס הנכסים הרשמי, לרשות ניירות ערך ולמחזיקי האג"ח של החברה, ובו קריאה להתנגד

לחלוקה המוצעת.

 

בי.ג'י.איי פנתה לבית המשפט לקבלת אישור לחלוקת דיבידנד מיוחד בהיקף של 36 מיליון שקל, למרות שאינה עומדת ב"מבחן הרווח". לנושי החברה ניתנו כ־30 יום להגיש את תגובתם. ביהמ"ש ביקש גם את תגובתם של כונס הנכסים הראשי ורשות ני"ע לחלוקה.

 

במכתב כותב עו"ד גיל כי "הרקורד של בעל השליטה בבי.ג'י.איי מעיד כי מדובר בשיטה אותה הוא נוקט באופן סדרתי לשימוש פסול בהסדר הפחתת ההון שבחוק, זאת, לצורך יצירת רווח אישי תוך פגיעה במשקיעים מהציבור. כזכור, בארינבוים נקט מהלך דומה בפולגת־בגיר ב־2005, מהלך שהסתיים בקריסתה של פולגת טקסטיל ובהיקלעותה של בגיר גרופ למשבר".

 

גיל אמר ל"כלכליסט" כי ההסדר בחוק, שמאפשר לחברות לפנות לבית המשפט ולחלק דיבידנד אפילו אם לא צברו רווחים, נועד למקרים חריגים ויוצאי דופן, ובקשתה של בי.ג'י.איי אינה כזו. "בארינבוים יעשה לבי.ג'י.איי את מה שעשה לבגיר", הוסיף.

 

גיל מתייחס גם לעסקה שנרקמת בין בי.ג'י.איי לרכישת פעילות סמסונג מידי סקיילקס שבשליטת אילן בן דב. לדבריו, הפחתת ההון בבי.ג'י.איי תפגע ביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה בגובה 170 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. "תהיה זו תמימות לחשוב שהונה של בי.ג'י.איי יישאר כמות שהוא ובן־דב לא ישתמש בו כ'אוויר לנשימה'. התשלום שביצעה לאחרונה בי.ג'י.איי לנושה אחר שלה - בנק הפועלים - בגובה 63 מיליון שקל מחזק אף הוא את החשש כי החברה מזלזלת בנושיה ה'פשוטים' מהציבור".

 

גיל מטיח ביקורת בחוות הדעת שהגישה בי.ג'י.איי לביהמ"ש, שערך משרד פהאן קנה יועצים, בטענה כי "בי.ג'י.איי היא זו שהזמינה, מימנה וסיפקה את המידע לחוות הדעת, ומבלי שבוצעה כל בדיקה עצמאית למידע". בי.ג'י.איי ובארינבוים לא הגיבו לנאמר בכתבה.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x