$
שווקי חו"ל

הייתם מתחלפים איתו? כשמנכ"ל IBM יעזוב הוא יקבל 224.7 מיליון דולר

סאם פלמיסאנו אשר החל לנהל את החברה ב-2002 יקבל, בין היתר, אופציות בסך 91.9 מיליון דולר; חבילת הפרישה של מנכ"ל מקדונל'ס מסתכמת ב-82.3 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 18:4709.04.12

סאם פלמיסאנו, אשר תשע שנות כהונתו כמנכ"ל IBM הסתיימו בשנה שעברה, יזכה לחבילת פיצויים נאה כאשר יפרוש. לפי Footnoted.com פלמיסאנו אשר הצטרף ל-IBM ב-1973, יקבל 91.9 מיליון דולר באופציות אשר הוא צבר אך לא מימש עדיין, 22.5 מיליון דולר מתוכנית "שימור עובדים", פנסיה לבכירים בסך 34 מיליון דולר ו-68.6 מיליון דולר בחשבון פיצויים שצבר. בסך הכל כאשר פלמיסאנו יעזוב בסופו של דבר את החברה הוא צפוי לקבל חבילה של כ-224.7 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית INTERNATIONAL BUSINESS MACHINES:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גם במקדונלד'ס המצב לא רע. בסוף מרץ ג'ים סקינר, מנכ"ל מקדונלד'ס הודיע כי הוא יפרוש לאחר יותר משבע שנים של ניהול החברה. חבילת הפרישה של סקינר תספיק לרכישת ארוחות ביג מק בשנים הקרובות. לפי האתר Footnoted.com סקינר יקבל מינימום של 82.3 מיליון דולר בפרישה. אבל המקרה של סקינר עשוי להיות אחד מהמקרים הנדירים שבהם בעלי המניות לא יתלוננו על חבילת הפרישה הנדיבה. סקינר עבד במקדונלד'ס 40 שנה ובחמש השנים האחרונות המניה זינקה בכ-107%.

 

סירס, רשת הקימעונאות שבבעלותו של מנהל קרנות הגידור אדווארד למפרט, עברה מספר מנהלים בחיפוש אחר אסטרטגיה ניהולית מנצחת. המנהל האחרון של סירס הוא לואיס ג'יי ד'אברוסיו, אשר נכנס לתפקיד בפברואר 2011. ד'אמברוסיו מקבל כנראה שכר ראוי לשירותיו, אבל בעלי המניות מספקים לו הטבה נוספת. במקום לעבור מביתו בפילדלפיה לאיזור שיקגו, ד'אמברוסיו טס לעבודה מביתו שבחוף המזרחי למשרד בשיקגו באמצעות מטוס החברה, כמובן. העלות לבעלי המניות הסתכמה ב-2011 ב-793,244 דולר, ועד עשרות אלפי דולרים בנסיעות על הקרקע, בתי מלון וכלי רכב בשיקגו.

 

כיף בפארמוויל. בחודש שעבר, בארי קוטל, מנהל בכיר ביצרנית משחקי המחשב אלקטרוניק ארטס (Electronic Arts) עבר לעבוד בזינגה כסמנכ"ל פיתוח עסקי ותאגידי. קוטל מקבל בונוס חתימה של 2 מיליון דולר, בונוס מובטח של 250 אלף דולר לרבעון בשנה הראשונה וניירות ערך שהופכים למניות זינגה בחמשת השנים הקרובות. לפי המחירים של מניית זינגה במרץ, מענק המניות שווה כ-26.2 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x