$
שווקי חו"ל

הבנקאי הבכיר בוול סטריט: מנכ"ל ג'יי.פי מורגן עם שכר של 23 מ' ד' בשנה

שכרו של ג'יימי דיימון היה גבוה משל מנכ"ל גולדמן זאקס לויד בלנקפיין שהסתכם ב-9 מיליון דולר. דיימון היה הבכיר היחיד בג'יי.פי מורגן שהצליח לחמוק מקיצוץ בשכרו ב-2011

סוכנויות הידיעות 11:5905.04.12

ג'יי.פי מורגן חשף אתמול כי עלות שכרו של ג'יימי דיימון, מנכ"ל הבנק ב-2011 עמדה על 23 מיליון דולר. אמנם מדובר בסכום זהה לזה של השנה שעברה, אולם הוא מכתיר את דיימון, זו השנה השנייה ברציפות, למנכ"ל הבנק בעל השכר הגבוה ביותר ב-2011 – שנה שבה רבים מבכירי ענקיות הפיננסיים

ספגו קיצוצי שכר.

 

כך למשל, שכרו היה גבוה משל מנכ"ל גולדמן זאקס לויד בלנקפיין, ככל הנראה צנח בשנה החולפת בכמעט 4 מיליון דולר והסתכם ב-9 מיליון דולר. המנכ"ל היחיד שהצליח להתקרב לשכרו של דיימון היה ג'ון סטאמפף, מנכ"ל וולס פארגו, שחבילת השכר שלו הגיעה לכמעט 20 מיליון דולר.

 

6 מיליון דולר מתוך חבילת השכר של דיימון הועברו כמשכורת או כבונוס במזומן. השאר שולם במניות מוגבלות או באופציות, שחלקן הראשון יוכל להתממש בתחילת 2014. דיימון אמנם גם הבכיר היחיד בג'יי.פי מורגן שהצליח לחמוק מקיצוץ בשכרו ב-2011, אולם הסכומים שקיבלו השאר עדיין מעידים על כך שעידן חבילות השכר השמנות בוול סטריט טרם חלף. עלות שכרו של סמנכ"ל בנקאות ההשקעות ג'יימס סטנלי, למשל, הסתכמה ב-16 מיליון דולר, מתוכם 5.3 מיליון דולר בבונוס במזומן. סמנכ"ל הכספים דאגלס בראונסטין ספג את הקיצוץ הגדול ביותר ב-2011, 3 מיליון דולר, ועלות שכרו הסתכמה ב-9.5 מיליון דולר.

 

הסיבות לתגמול הנאה לדיימון ברורות. הבנק הרוויח השנה החולפת כמעט 19 מיליארד דולר – עלייה של כ-10% לעומת השנה שקדמה לה. מניות הבנק אמנם ירדו ב-2011, אולם הרבה פחות מאלה של המתחרים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x