שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הדסית ביו וארדיאנה האמריקאית קיבלו מימון של 900 אלף דולר לחקר הסרטן

קרן בירד אישרה את המימון הסופי לאחת מחברות הפרוטפוליו ביו-מרקר שתפעל לפיתוח הבדיקה בניסוי קליני בישראל בבית החולים הדסה עין כרם

גיא בן סימון 11:4005.04.12

הדסית ביוהודיעה היום (ה') לבורסה כי ביו-מרקר טכנולוגיות, אחת מחברות הפרוטפוליו שלה, קיבלה אישור סופי מקרן בירד למימון בהיקף של 900 אלף דולר לחקר הסרטן יחד עם ארדיאנה האמריקאית.

 

במסגרת שיתוף הפעולה בין החברות בכוונתן לפתח רצף של סמנים ביולוגים המנבאים תגובה או חוסר תגובה לתרופות המבוססות על מעכבי הרצפטור EGF - אחד הקולטנים הפעילים על דופן התא, (כמו תרופה מסוג ארביטוקס בחולי סרטן המעי הגס).

מה דעתך על מניית הדסית ביו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי ההסכם, ביו-מרקר תפעל לפיתוח הבדיקה בניסוי קליני בישראל בבית החולים הדסה עין כרם. בכוונתה של ביו-מרקר להרחיב את הניסוי לאתר קליני נוסף בבית החולים רמב"ם.

 

לאחר השלמת הפיתוח אריאדנה האמריקאית תהיה אחראית לביצוע קליני מקיף, קבלת אישור מהרגולטור והשקת המוצר בארה"ב. כמו כן, לביו-מארקר שמורה הזכות למסחור הבדיקה באירופה.

 

בהדסית ביו מעריכים כי תחום הדיאגנוסטיקה (אבחון) ובמיוחד זו המיועדת לאיתור סרטן בשלב מוקדם, נמצא בצמיחה מתמדת. להערכתה, שימוש בסמנים ביולוגים עשוי להגביר את יעילות הטיפול, להפחית תופעות לוואי וכן לחסוך כסף למערכת הבריאות.

 

עם זאת, מדובר בניסוי בשלבים מתקדמים יחסית ולפיכך החברה לא יכולה לחזות את הצלחת הניסוי או את מועד התחלתו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x