בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של טאו בוחנים אפשרות של פרעון מיידי ופירוק החברה

זאת יומיים בלבד לאחר שבנק לאומי נתן את הסכמתו בעל פה למסמך העקרונות להסדר חוב שסוכם בין טאו, נציגות מחזיקי איגרות החוב ובעל השליטה בחברה אילן בן דב

שי סלינס 15:2001.04.12

הרמטיק נאמנות, הנאמן לאגרות החוב מסדרה ב'ו-ג' טאו תשואות, שבשליטת אילן בן דב, הודיעו היום (א') על כינוס אסיפה כללית במסגרתה תיבחן אפשרות לפרעון מיידי של איגרות החוב ופירוק החברה. האסיפה צפויה להתקיים ביום שלישי ה-24 באפריל בתל אביב.

 

בין השאר תדון האסיפה באפשרות להסמיך את הנציגות לנקוט בהליכים משפטיים להגנת מחזיקי אגרות החוב, כמו יישום ההחלטה להעמדה לפירעון מיידי את מלוא חוב החברה כלפי מחזיקי אגרות החוב סדרה ב' ו-ג', וכן הגשת בקשת פירוק כנגד החברה ובכל הליך הדרוש לשם כך בהתאם לשיקול דעתה של הנציגות לגביית חוב החברה כלפי מחזיקי אגרות החוב ולהגנה על זכויות מחזיקי אגרות החוב. אסיפת מחזיקי אגרות החוב משתי הסדרות זומנו לאותו מועד על מנת לאפשר להם לקיים דיון באופן שיתוף הפעולה לשם מימוש זכויותיהם.

 

רק ביום חמישי האחרון, בנק לאומי נתן את הסכמתו בעל פה למסמך העקרונות להסדר חוב שסוכם בין טאו, נציגות מחזיקי איגרות החוב ובעל השליטה, לאחר שאושר על ידי דירקטוריון טאו.

 

על פי מתווה הסדר החוב, שטומן למשקיעי האג"ח תספורת של כ-25%, הסכים בן דב להזרים לטאו 20 מיליון שקל במזומן כנגד הקצאת מניות, שייעודם אך ורק לצורך פירעון תשלומי הריבית למחזיקי האג"ח. לפיכך, כספים אלו לא יוכלו לשמש לתשלום של 30 מיליון שקל, שאותם צריכה החברה לשלם על פי מתווה ההסדר למחזיקי האג"ח. ככל הנראה, בן דב תכנן שחלק מהכספים יגיע מבנק לאומי, אולם נראה שבחטיבה העסקית של לאומי נחושים לסגור בפניו את ברזי האשראי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x