$
שווקי חו"ל

מקדונלד'ס: המנכ"ל ג'ים סקינר יפרוש בקיץ

דון תומפסון סמנכ"ל התפעול של החברה יחליף את סקינר בתפקידו החל מה-1 ביולי

סוכנויות הידיעות 12:0522.03.12

ג'ים סקינר, המנכ"ל שהביא את מקדונלד'סלביצועים הפיננסיים הטובים בתולדותיה, יפרוש הקיץ מתפקידו, כך הודיעה החברה אמש. לנעליו של סקינר (67) צפוי להיכנס  החל מה-1 ביולי סמנכ"ל התפעול של החברה דון תומפסון (48).

 

מה דעתך על מניית MCDONALDS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

סקינר, אדריכל התוכנית האסטרטגית של מקדונלד'ס, נטל לידיו את הובלת החברה בסוף 2004, כשהחברה התמודדה עם אובדנם של שני מנכ"לים. סקינר אחראי לעלייה במכירות, חידוש התפריטים, מודרניזציה של המסעדות וחדשנות המתאפיינת במנות כמו שייקים, טורטיות ומשקאות קפה המתחרים באלו של סטארבקס. במשך כהונתו מחיר המניה עלה פי יותר משלושה.

 

תומפסון נחשב מזה זמן מה ליורש המיועד של סקינר, אך תזמון ההודעה היה מפתיע. "דון תומפסון מוכן לתפקיד המנכ"ל", אמר סקינר. "ותחת מנהיגותו החברה שלנו תמשיך לעמוד מדי יום בצרכיהם של 68 מיליון הלקוחות שלנו ברחבי העולם. כשדון אוחז בהגה, אני בטוח מאוד בעתיד של מקדונלד'ס".

 

תומפסון, מהנדס אלקטרוניקה בהכשרתו, הצטרף למקדונלד'ס ב-1990, לאחר שש שנים בנורת'רופ, חברה המספקת שירותי קבלנות לצבא, לעיצוב רובוטים וציוד. כשתומפסון, שהוא ממוצא אפריקאי-אמריקאי, שקל לעזוב, ייעצו לו לעבור לתחום התפעול, שם היה לו מרחב רחב יותר לקידום. הוא עמד בראש פעילות החברה בארה"ב, וב-2010 קודם לתפקיד סמנכ"ל התפעול. המינוי יציב את תומפסון בראש קומץ המנכ"לים ממוצא אפריקאי-אמריקני בחברות פורצ'ן 500.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x