$
בורסת ת"א

דלק קידוחים: בלוק 12 מכיל 5.2 TCF של גז טבעי

רישיון בלוק 12 מכיל שני תת מאגרים, כאשר הראשון מכיל 1.72 TCF והשני מכיל 3.44 TCF

שהם לוי 10:0506.03.12

אכזבה למשקיעי אבנר ודלק קידוחים: השותפויות פרסמה היום את דוח המשאבים המלא על פי דרישות רשות ניירות ערך בישראל למאגר בלוק 12 וממנו עולה כי על פי האומדן הטוב ביותר, במאגר רק 5.2 TCF של גז טבעי (טריליון רגל מעוקב). 

 

הדוח שפרסמו היום שתי השותפויות הישראליות המחזיקות כל אחת ב-15% מהזכויות במאגר בלוק 12 הוכנו בשיטה סטטיסטית המכונה PRMS. השותפויות ציינו שהרכב שכבות המטרה בקידוח בפועל, היה שונה מזה שנחזה בטרום הקידוח והממצה המשמעותי ביותר הוא שאין וודאות לגבי הקשר בין שכבות המטרה בקידוח.

 

הפירוש של ההודעה של השותפויות בפועל, הוא שמאגר בלוק 12 מתחלק לשני תת מאגרים, כאשר הראשון מכיל 1.72 TCF של גז טבעי ואילו השני מכיל 3.44 TCF.

 

דלק קידוחים ציינה בדיווח שלה לבורסה שבעקבות ממצאי הקידוח השותפות בוחנת יחד עם נובל אנרג'י המחזיקה ב-70% מהזכויות בו, אפשרויות שונות לפיתוח משותף שלו ושל מאגר לווייתן. לווייתן ובלוק 12 הם מאגרים קרובים גיאוגרפית ולאור הגילוי המוקדם של מאגר תמר ב-2009, בוחנות השותפות בקידוח לווייתן את ייעודו לייצוא. לאור שוק הגז המצומצם בקפריסין, נראה כי גם מאגר בלוק 12 יהיה מיועד לייצוא.

 

יצוין שמדובר בהיקף גז נמוך ביחס לפירסומים קודמים: בדצמבר האחרון  פירסמה נובל אנרג׳י הערכה לפיה קיים שם מאגר בהיקף של 7 TCF גז טבעי, שלוו בפרסום רשמי של דלק אנרגיה בסוף ינואר עם הערכות מאגר בהיקף של כ-6.5 TCF. נתון נוסף שמעניין את השוק הוא איזה היקף מהמאגר שוכן בששת רישיונות פלאג'יק שצמודים אליו ממזרח. מאחר והמבנה הגאולוגי אינו הומוגני קיים סיכוי שכ-2 TCF שוכנים הלכה למעשה במים הכלכליים של ישראל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x