$
ת"א 100 Live3

אלן גלמן: "הרגולציה מונעת הורדת מחירים בשירותי התקשורת"

המשנה למנכ"ל בזק מתח בכנס ת"א 100 ביקורת ברגולטור: "לא יכול להיות שיש תחרות אבל בזק לא יכולה להוריד מחירים. בזק רוצה להוריד מחירים, אבל שר התקשורת לא מאפשר לה. חברה אחרת רוצה להוריד מחירים, פתאום שר התקשורת מאשר"

אסף גלעד 18:1506.03.12

"ראיתי שהרצל עוזר, מנכ"ל הוט, מכנה את החברה שהוא מנהל כ'אנדרדוג שהפך למוביל את השוק'. זו אמירה גדולה", כך אמר אחר הצהריים אלן גלמן, המשנה למנכ"ל בזק בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס שהתקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

 

"בשביל שאמירה זו תצא לפועל,

אתה צריך להוביל את השוק בפריסת תשתיות, בהשקעה בציוד ובשביעות הרצון של הלקוחות", אמר גלמן. "רק אז תוכל לדבר על הובלת השוק, ולי אין ספק שבזק היא זו שתוביל את השוק בשנים הקרובות".  

 

גלמן מתח ביקורת על הרגולטור, משרד התקשורת, שלדבריו יוצר מצב של ריבוי חברות תקשורת, מה שמעלה את המחיר של שירותי תקשורת לאזרח. "אזרח רוצה במקביל שירותי תקשורת נייחת וניידת, דרך הסלולר ודרך ה WiFi, דרך הטלוויזיה או הסלולר", אמר גלמן. "הוא רוצה לקבל בכל אלה חוויה איכותית ואחידה. לפיכך משרד התקשורת צריך לעודד שכל תשתיות התקשורת ירוכזו בידי חברה אחת ולא לפצל שירותים שונים לחברות שונות. אם היו לנו חברות כאלה, היינו מקבלים חברות יעילות יותר, היינו מקבלים מוצרים טובים יותר ובעיקר- משלמים פחות כלקוחות". 

 

גלמן המשיך להטיח ביקורת ברגולטור: "לא יכול להיות שיש תחרות אבל בזק לא יכולה להוריד מחירים. בזק רוצה להוריד מחירים, אבל שר התקשורת לא מאפשר לה. חברה אחרת רוצה להוריד מחירים, פתאום שר התקשורת מאשר. הבלבול קיים גם במכרז על תשתית התקשורת האופטית: האם משרד התקשורת מעוניין בחברת החשמל כמפעילה? האם בשוק הפרטי? זה לא מתקדם לשום מקום וזה חלק מאי הודאות הרגולטורית". 

 

"תסתכלו על שוק ספקיות התקשורת", המשיך גלמן. "אנחנו המדינה היחידה בעולם שבה ספקי השירות עדיין נקראים ISP, מונח ארכאי מתקופת המודמים. ישראל היא המדינה היחידה שבה בשביל להתחבר לאינטרנט צריך להתקשר עם שתי חברות. ובהכרח ממצב שכזה הלקוח משלם יותר. זו אשמת הרגולציה, משרד התקשורת בלבד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x