שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ת"א 100 Live3

יצחק אברכהן: "קלטנו והפנמנו את המסרים של המחאה"

מנכ"ל שופרסל אמר בכנס ת"א 100 של כלכליסט ואקסלנס: "אנחנו בהחלט עושים את הצעדים הנדרשים כדי לענות על מה שעולה מהחברה הישראלית. התחרות הולכת ומתעצמת, ואנחנו הורדנו מחירים - בעיקר בפריפריה"

גיל קליאן 15:4606.03.12

"אין ספק שבקיץ האחרון התרגשה בחברה הישראלית מחאה שאי אפשר להתעלם ממנה, הקשורה ביוקר המחיה בדיור בתחבורה בחינוך וכמובן גם ביוקר המזון. אנחנו - כרשת הגדולה ביותר - היינו בעין הסערה, הקשבנו וקלטנו את המסרים וללא ספק הפנמנו אותם. אנחנו בהחלט עושים את הצעדים הנדרשים כדי לענות

על מה שעולה מהחברה הישראלית ולקוחות שופרסל".  כך אמר מנכ"ל שופרסל יצחק אברכהן, בפאנל מסחר, קמעונאות ונדל"ן בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס נשואה בת"א. מדובר בהופעה פומבית ראשונה של אברכהן מאז כניסתו לתפקיד בחודש ינואר האחרון.

 

אברכהן אמר עוד, כי "שופרסל היא רשת מושרשת בישראל. נתח השוק של שופרסל סביב 20%-21% מדברים על מפלצתיות ענקיים וגדולים - מי שקורא נתונים רואה שאנחנו לא כאלה גדולים. החברה נמצאת בתקופה של צמיחה בשנים האחרונות עם תשואת דבידנד ממוצעת של 10%".

 

לדבריו, "אנחנו מבוססים עם פורמטים שעונים על מגוון רחב של צורכי לקוחות. יש לנו פורמט ותיק (שופרסל שלי - ג.ק) שנכנס לרענון ושדרוגים. בכוונתנו להעמיק את הקשר של מותג זה עם הסביבה הקרובה אליו. וכמובן יש לנו את המקבץ שהיה בכותרות ביקיץ האחרון - חנויות הדיסקאונט".

 

אברכהן הוסיף, כי "יש מקום גדול לפורמטים השכונתיים שנתונות את הקשר האישי. בשבוע הבא נפתח בקרית שמונה חנות של שופרסל דיל, כמו כן יצאנו עם כרטיס אשראי חוץ בנקאי ואנחנו בשלב של הצעת מוצרים נוספים לכרטיס האשראי. אנחנו מזהים נאמנות גבוהה של לקוחות בעלי כרטיס אשראי וגם שסל הקנייה שלהם גבוה יותר".

 

עוד אמר, כי "יש לנו מותג פרטי בסך הכל בן 5 שנים, אבל הגענו ל-1,700 מוצרים ואנחנו מתחרים באיכות ובטיב של המותגים המובילים. ואנחנו נמשיך לפתח ולצמוח במותג הפרטי. אנחנו קורב ל-14% נתח שוק בקטגוריות הרלוונטיות. אנחנו מתכוונים להתקדם במספרים האלה בשנים הקרובות".

 

"יצאנו בפעילות בין כרטיס האשראי למותג הפרטי" הוסיף אברכהן, "מי שמשתמש בכרטיס נהנה מ-5% הנחה על מוצרי מותג פרטי. אתר האינטרנט הוא ערוץ מצוין ומתפתח. למיטב ידיעתי הרשתות המובילות באירופה נעות סביב 4% מכירות באינטרנט. אנחנו לא נמצאים שם אבל צומחים בקצבים דו ספרתיים והלקוחות שלנו אוהבים את הערוץ הזה".

 

לסיום אמר מנכ"ל שופרסל, כי "התחרות הולכת ומתעצמת - אנחנו נותנים תשובה במחלקות מתמחות וכשרויות, הורדנו מחירים בעיקר בפריפריה. הרווחיות שלנו הוגנת סביב 4.5%-5% תפעולי, ו-2.5% ברווח הנקי. זאת האמת של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x