$
ת"א 100 Live3

איתן רכטר: "מעמד הביניים הוא הגורם המרכזי לצמיחה כלכלית"

מנכ"ל קרדן אמר בכנס ת"א 100, כי ב-10 השנים הקרובות כמעט ולא תהיה צמיחה באירופה. "באסיה הם אלו שקונים את הביגוד, דירות ומכוניות וזה יהיה הגידול שמעמד הביניים יספק", ציין

גיא בן סימון 17:4806.03.12

"לפני כמה חודשים פיצלנו את הפעילות שלנו בין זו שבישראל לשאר העולם. אנחנו פעילים בשווקים מתפתחים בלבד כאשר הפעילות שלנו היא בנדל"ן, תשתיות וכן בתחום הפיננסי. אנחנו צופים כי כבר במחצית 2012 נראה את התוצאות של השינוי הארגוני", אמר איתן רכטר, מנכ"ל קרדן בכנס ת"א 100 של "כלכליסט"

ואקסלנס שהתקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. 

 

"כמעט כל הצמיחה תהיה ב-13 השנים הקרובות. העולם נעשה יותר עשיר במדינות המתפתחות והסיבה היא המעבר של האוכלוסייה לערים. עד 2025 יהיה גידול של עוד 100 ערים כשלכל אחת יהיה מיליון תושבים. בערים האלה אנו מוצאים את מעמד הביניים שהוא הגורם המרכזי לצמיחה כלכלית.

 

"בארץ יש דיון על זה שהוא נפגע אבל זה המעמד שגורם לצמיחה כלכלית. ב-10 השנים הקרובות כמעט ולא תהיה צמיחה באירופה. באסיה הם אלו שקונים את הביגוד, דירות ומכוניות וזה יהיה הגידול שמעמד הביניים יספק.

 

"האיזון הכלכלי בעולם הולך ומשתנה, אם עד 2012 החלק של המדינות המפותחות בתמ"ג העולמי היה יותר גדול אך מכאן והלאה מי שהולך לשלוט מבחינה כלכלית הן המדינות המתפתחות ולכן אני חושב שבחרנו נכון עם הכניסה למדינות המתפתחות.

 

"בסין אנחנו פעילים גם בנדל"ן וגם בתשתיות. אנחנו פעילים בחמש ערים בכוונה דווקא במקומות קטנים יחסית של 5 מיליון איש – אלה מרכזים מבחינה גיאוגרפית למרות שאין להם שם מוכר.

 

"עד היום מכרנו 13 אלף יחידות דיור ומתוכן מסרנו 7 אלף ובשנים הקרובות נבנה עוד 15 אלף יחידות דיור. קצב המכירות הואט עקב הפעילות המייצבת של הממשלה. בנוסף, החברה מתכוונת לפתוח שלוש קניונים נוספים בפרויקטים קיימים.

 

"במרכז ומזרח אירופה המשבר המתמשך הביא לשערוך מטה של הנכסים ב-2011 כאשר רשמנו שערוך שלילי של 296 אלף יורו. בתוך כך, אנחנו מאד מעוניינים להגדיל את פעילות הנכסים המניבים. להערכתנו תחום תשתיות המים יצמח בכל העולם בשנים הקרובות", אמר רכטר. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x