$
ת"א 100 Live3

רן עוז: "כל עסקה מגיעה אלינו לפני החברים שלנו בשדרות רוטשילד"

סמנכ"ל בנק הפועלים בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס: "בכל עסקה גדולה במשק אנו הכתובת הראשונה"

מישל אודי 17:4206.03.12

"אנו מוכנים לכל דרישה רגולטורית שתבוא". כך אמר היום (ג') סמנכ"ל הכספים של בנק הפועלים רן עוז בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס. "העלינו את רמות הלימות ההון בבנק ואנו עומדים בקו אחד עם הבנקים המובילים באירופה" אמר עוז לקראת פירסום דרישות הון הליבה על ידי המפקח על הבנקים

דודו זקן.

 

"כל עסקה מגיעה אלינו לפני החברים שלנו בשדרות רוטשילד" ציין עוז, ואמר כי "יש לנו את הפריבילגיה לבחור את התיק, ואת היכולת הזו אפשר לראות בתוצאות וההפרשות הנמוכות". עם זאת, הוא ציין כי מטרת הבנק היא לא אפס הוצאות על הפסדי אשראי, אלא השגת רווח מימוני שהוא הגבוה במערכת".

 

"אנו מובילים את כל העסקאות הגדולות במשק - בכל אחת אנו הכתובת הראשונה" אמר עוז, והוסיף כי "היכולת שלנו לנהל את הסיכון על המאזן ולמכור אשראי שמה אותנו במקום הראשון בתחום זה".

 

"למרות היותנו בעלי נתח השוק הגדול ביותר השכלנו לגדול באמצעות פריסה מחודשת של סניפים, השקעה במחשוב ומיקוד בפעילות הקמעונאית והמסחרית" אמר עוז. לדבריו, כיום הבנק לא מוביל בפעילות המסחרית, אך הוא משקיע בפתיחת סניפים עסקיים וימשיך לפעול להגדלת נתח השוק שלו בבנקאות המסחרית. עוד ציין עוז כי הבנק פועל במתכונת של "בנק רזה" ורוב פעילות הסניפים מתמקדת בלקוח ולא בתפעול. "אנו לא יוצאים בהצהרות אלא פועלים" אמר בעקיצה לתוכנית ההתייעלות שהציג לאומי. 

 

"לקראת באזל 3 שמנו דגש על הפיקדונות הקמעונאיים לאורך זמן רב" הוסיף עוז, וציין כי הדבר עוזר לשחרר פיקדונות עסקיים ברווחיות נמוכה. עוד אמר כי למרות מנגנון הטייס האוטומטי בשכר גדלו ההוצאות ברמה נמוכה. "למדנו לנהל את רמת הסיכונים והצלחנו לשפר את התוצאות שלנו מאז המשבר", סיכם. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x