שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הממונה על שוק ההון הטיל קנסות של 850 אלף שקל על איילון והכשרה ביטוח

על הכשרה חברה לביטוח הטיל הממונה על שוק ההון קנסות בסך כולל של כ-470 אלף שקל בשל הפרות שביצעה החברה בנושא ניוד כספי גמל ואופן טיפול בפניות ציבור

כלכליסט 10:3529.02.12
הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, הטיל לאחרונה עיצומים כספיים בגובה של כ-850,000 שקל על איילון חברה לביטוח ועל הכשרה ביטוח בשל הפרת הוראות החוק.

 

קנסות בסך כולל של כ-370 אלף שקל הוטלו על איילון בעקבות ממצאי ביקורות בנושא אבטחת מידע וביקורת על
יישום הוראות "חוזר שמאות ביטוח רכב (רכוש וצד ג')" שנערכו בחברה. בביקורת אבטחת מידע נמצא כי החברה לא ביצעה פעולות בקרה ומניעה מספקות, לצמצום סיכוני אבטחת מידע. בנוסף, נמצאו ליקויים בתוכנית היערכות החברה לשעת חירום.

 

בביקורת על יישום הוראות "חוזר שמאות ביטוח רכב (רכוש וצד ג')", נחשפו ליקויים לגבי האופן בו הפנתה החברה את מבוטחיה לקבלת שירותי שמאות. במקרים מסוימים החברה לא הציעה למבוטחיה את רשימת שמאי החוץ כנדרש, הפנתה מבוטח לשמאי שאינו מופיע ברשימת שמאי החוץ שלה, והעסיקה שמאי מרשימת שמאי החוץ שלה כיועץ לחברה, העסקה שעלולה לפגום באי תלותו בניגוד להוראות החוזר.

 

על הכשרה חברה לביטוח הטיל הממונה על שוק ההון קנסות בסך כולל של כ-470 אלף שקל בשל הפרות שביצעה החברה בנושא ניוד כספי גמל ואופן טיפול בפניות ציבור. בדיקה בחברה, העלתה כי הפרה את תקנות הניוד, תקנות שמטרתן להסדיר את אופן העברת כספי עמיתים בין קופות גמל. הבדיקה העלתה כי במספר מקרים של העברת כספים בין קופות גמל, הועברו כספי העמיתים באיחור לעומת הקבוע בתקנות.

 

בנוסף, נמצא כי החברה פעלה בניגוד להוראות חוזר המפקח, המסדיר את אופן התנהלותם של הגופים המפוקחים באשר לטיפול בפניות ציבור אותן מברר המפקח. החברה אחרה במתן מענה לפניות ציבור ולא נתנה התייחסות מפורטת ומנומקת לטענות פונה או לבירורים הנוספים שנשלחו לחברה במסגרת בירור פניות הציבור, ובכלל זה לא צירפה את כל המסמכים הרלוונטיים לבירור הפנייה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x