$
בורסת ת"א

לא עוזבים: נויברגר ושמריך יקבלו כ-1.5 מיליון שקל לשלושה חודשים

לפני מספר חודשים הודיעו המנכ"לים המשותפים על פרישה, אולם החברה ביקשה את המשך העסקתם כי "טרם נמצאו מחליפים בתפקידם"

גיא בן סימון 18:5128.02.12

חמישה חודשים לאחר שהודיעו על פרישה: עידו נויברגר וויקטור שמריך, המנכ"לים המשותפים של דש איפקס, נתבקשו להאריך את כהונתם בעבור 1.5 מיליון שקל לתקופה של שלושה חודשים.

 

כפי שנודע ל"כלכליסט", קובי לוינסון, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות דש, סירב להצעתו של אלי ברקת, בעל השליטה בדש איפקס, להחליף את נויברגר ושימריך.

 

עלות הארכת הכהונה של השניים הינה 781 אלף שקל כל אחד לתקופה זו, כאשר מדובר באותם תנאי העסקה שלהם לפי ההסכמים הקיימים. בנוסף, כל אחד מהם יהיה זכאי לקבל 5% מכתבי האופציה למימוש למניות קרן קציר.

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

באוקטובר האחרון הודיעו נויברגר ושמריך על החלטתם שלא להאריך את כהונתם בחברה לאחר שמונה שנים בתפקיד. עם זאת, הארכת תקופת הסכמי הניהול עם השניים נעשתה לבקשת החברה נוכח העובדה כי "החברה טרם מינתה מנכ"ל או מנכ"לים אשר יחליפו אותם בתפקידם". לטענת דש איפקס, הארכת הכהונה תאפשר לה להמשיך בהליך המיון ולהערך לקראת פרישה מסודרת של השניים.

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי עם כניסתם לתפקיד של נויברגר ושמריך עמדו הכנסות החברה על 34 מיליון שקל בלבד ואילו עת הודעתם על עזיבה עמד היקפן על 464 מיליון שקל. עם זאת, היקף הנכסים באותה תקופה עלה מ־17 מיליארד שקל ל־62.5 מיליארד שקל.

 

בשנות עבודתם המשותפת נהנו נויברגר ושמריך מעלות שכר גבוהה עד חריגה בנוף המקומי. הסכם השכר שלהם מעניק לכל מנכ"ל דמי ניהול חודשיים של 108 אלף שקל (צמודי מדד) עם מנגנון עדכון שכר אוטומטי של 5% בשנה (בתנאי שהרווח השנתי לפני מס של בית ההשקעות גבוה מ־10 מיליון שקל).

 

בנוסף, לפי מנגנון הבונוס המוענק, כל אחד מהם יגרוף 5% מהרווח השנתי של החברה (לפני מס) על כל שקל שהחברה מרוויחה מעל ל־10 מיליון שקל. בנוסף, הם זכאים לדמי הסתגלות במועד סיום העסקתם (בשווי שכר הברוטו והתנאים הנלווים) לתקופה של 4 חודשים.

 

בדומה לגופי גמל אחרים בענף, התשואה נטו (בניכוי דמי ניהול) שהשיגו קופות הגמל המובילות של דש איפקס בחמש השנים האחרונות היתה נמוכה ב־6.21% ממדדי השוק. הם לא השיגו תשואות יתר בולטות, לא על פני המתחרים שלהם ולא על פני ביצועי השוק עצמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x