$
בורסת ת"א

יאיר המבורגר ומיכאל שטראוס התגייסו להנפקה של דנקנר

בנוסף לכך השתתפו בשלב המוסדי בהנפקת אי.די.בי אחזקות אחותו של שטראוס רעיה בן דרור, יעל אונגר, רעייתו של איש העסקים רמי אונגר, ומשפחת ויליגר. גופים מוסדיים לא השתתפו בהנפקה

גיא בן סימון 15:3123.02.12

אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר ומשפחת לבנת, צלחה אתמול (ד') את השלב המוסדי בהנפקה עם ביקושים גבוהים מהצפוי שהסתכמו ב-286 מיליון שקל. הגיוס נועד לגשר על החוסר של אי.די.בי אחזקות באמצעים נזילים בסך כ־250 מיליון שקל לצורך עמידה בכל התשלומים לבעלי איגרות החוב והבנקים ב־2012.

 

גיוס של 250 מיליון שקל צפוי לפתור יחד עם הדיבידנדים שתקבל מכלל תעשיות את התשלומים למחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות עד ליוני 2013. ערב הגיוס הביעו משקיעים מוסדיים רבים ספק באשר לסיכויי ההצלחה של ההנפקה לאור העובדה כי אג"ח של אי.די.בי אחזקות נסחר בתשואות גבוהות שבין 12%-15%.

 

"הרי ברור שהמשקיע הפרטי מהרחוב לא היה רוצה להשקיע בחברה שנסחרת עם תשואות אג"ח כמו של אי.די.בי", אמר בכיר מאחד הגופים מוסדיים. "אני מבין את הביקורת, אך אין בעיה להשתתף בהנפקה שכזו. הרי זכותו של כל משקיע אם לתרום לאלוט למשל, או לבוא לעזרת חבר ולהזרים כספים לחברה שלו".

 

היום התפרסמה רשימת המזמינים המלאה בהנפקה שמגלה כי הגופים המוסדיים, המנהלים את כספי הציבור אכן לא השתתפו בהנפקה בעוד שבכירי המשק דווקא התגייסו למשימה. ברשימה בולט שמם של יו"ר הראל השקעות, יאיר המבורגר - שהתחייב לרכוש באופן פרטי חבילות של מניות ואופציות ב-2 מיליון שקל, מיכאל שטראוס ואחותו רעיה בן דרור - שהתחייבו לרכוש יחידות השתתפות בכ-2 מיליון שקל, יעל אונגר עם כ-2 מילון שקל, צבי ויוסף ויליגר, ובעלי השליטה בוילי-פוד השקעות, שהתחייבו לרכוש יחידות השתתפות בכ-2.4 מיליון שקל.

 

חברת גלובל וילג' יעוץ, חברה פרטית שבבעלות שאול שני (80%) ועדי מרום (20%), השתתפה בהנפקה בכ-10 מיליון שקל.

 

מ.ש.נ.ד אחזקות נדל"ן, החברה הבת של מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר, הוסיפה כ-2 מיליון שקל להנפקה.

 

סוכנות מכוניות לים התיכון, שבבעלות מיכאל לוי, הזרימה ביקושים בסך של כ-5 מיליון שקל.

 

אמטרין השייכת לברק קפיטל של איל בקשי, התחייבה לרכוש יחידות השתתפות בכ- 5 מיליון שקל.

 

גם רון לבקוביץ, ממייסדי בית ההשקעות אפסילון שנמכר לכור, מקבוצת אי.די.בי, הזרים ביקושים של כ-2 מיליון שקל באופן פרטי.

 

לרשימה המלאה של המשתתפים בהנפקה

 

מבין בעלי עניין בגנדן הולדינגס המחזיקה באי.די.בי (54.8%), ניתן למצוא את אבי פישר, חבר הדירקטוריון באי.די.בי פיתוח, שהתחייב לרכוש יחידות השתתפות בכ-2 מיליון שקל באמצעות נגה מגה השקעות שבשליטתו.

 

סמנכ"ל אי.די.בי פתוח, ארי ראב"ד - המחזיק באמצעות חברה בשליטתו ובשליטת רעייתו כ-3.7% מהון המניות של גנדן הולדינגס - התחייב ברכישת יחידות השתתפות בשווי של כמיליון שקל.

 

גם משפחת שימל, התחייבה לרכישת יחידות השתתפות בכ-10 מיליון שקל.

 

גורמים בשוק ההון העריכו היום כי לאור העובדה כי הרכישות הבודדות שהגופים המוסדיים בהנפקה היו לנוסטרו, רובן על ידי חתמי ההנפקה, בקרוב צפוי לחץ על מניית אי.די.בי אחזקות, שכן אותם הגופים ינסו למכור את המניות בשוק.

 

היום צפוי להתקיים השלב הציבורי של הגיוס. יאיר המבורגר ומשפחת שטראוס העדיפו לא להתייחס לסיבות להשתתפות בהנפקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x