$
בורסת ת"א

קמן: "התקופה הקרובה קריטית מאוד עבורנו; אין וודאות שהבנקים יסכימו להסדר"

לאחר החתימה על מכירת מניותיה במנדלסון לקרן רונקו, עדכנה הנהלת קמן את מחזיקי האג"ח על המתווה המוצע לבנקים, והתריאה כי צפויה הפחתה נוספת בשוויה של קמן טכנולוגיות בדו"חות הקרובים

אסף גילעם 18:2815.02.12

אסיפת מחזיקי אג"ח רגועה בקמן שבשליטת רוני אלרואי (58.6%). לאחר שפרסמה שלשום על חתימת ההסכם למכירת השליטה במנדלסון (52.4%) תמורת 65 מיליון שקל, עדכנה אתמול הנהלת החברה בראשות המנכ"לית רגינה אונגר את מחזיקי אג"ח ג' ו-א' בפרטי המתווה המוצע להסדר עם הבנקים הנושים, המעכב את חתימת ההסדר עם מחזיקי האג"ח.

 

"החודש וחצי הקרובים הם מאוד קריטים", הסבירה אונגר. לאחר הצעות קודמות שלא פרסמו, חשפה לראשונה קמן בשלישי בערב את המתווה המוצע לפריסת חובות החברה לדיסקונט, פועלים ולאומי. לקמן חוב של כ-72.5 מיליון שקל, מתוכו מציעה קמן לפרוע 15 מיליון שקל באופן מיידי ו-15 מיליון שקל נוספים שיופקדו בפיקדון משועבד לטובת דיסקונט, וישמש את קמן לתשלומים שונים – באישור הבנק.

 

15 מיליון שקל נוספים יועברו עם הגעת הכספים מהסכם מנדלסון. בנוגע ליתרת ה-42.5 מיליון שקל שחייבת קמן לדיסקונט - 12.5 מיליון שקל ידחה (גרייס) עד ל-2014, 7.5 מיליון שקל יומר למניות קמן קפיטל ו-22.5 מיליון שקל יומרו ל-10% ממניות קמן אחזקות.

 

לפועלים ולאומי, להם חייבת קמן 135 מיליון שקל נוספים, החברה הציעה פרעון של 29 מיליון שקל מעסקת מנדלסון, כשהיתרה תומרה חלקית ל-22% ממניות קמן אחזקות, 6% ממניות חברת הבת ישאל, ופריסה של חלק מהחוב (גרייס) עד 2014. אונגר הדגישה כי "אין וודאות שהבנקים יסכימו להסדר החוב".

 

למרות שקמן קיבלה כבר לפני מספר חודשים את הסכמת מחזיקי האג"ח סדרה ג' (הסדרה הגדולה בהיקף של 57 מיליון שקל), ההסדר, בו התחייב אלרואי להזרים כ-30 מיליון שקל לחברה, מותנה באישור הבנקים. החברה הסבירה אתמול למחזיקי האג"ח כי הם מקווים שההסדר עם הבנקים יחתם בחודש וחצי הקרובים, לפני התשלום האחרון למחזיקי אג"ח א' (הסדרה הקטנה). בקופת החברה נמצאים כבר כיום לפי עדכון החברה 11 מיליון שקל, שצפויים לכסות את התשלום בהיקף של 10.6 מיליון שקל.

 

לשאלת אחד ממחזיק האג"ח מה צפוי להיות מצב החברה במידה וכל ההסדרים יושלמו, הגיבה אונגר כי "רחוק לדעת מה יהיה". בנוגע לעסקת מכירת מנדלסון אמרה אונגר כי העסקה היתה "טובה מאוד, והיא תשפר את מצבם של כל הצדדים". מנגד, מצבה של חברת הבת האחרת, קמן טכנולוגיות, אשר מניותיה אמורות להיות משועבדות לטובת מחזיקי אג"ח ג', ממשיך להיות קשה. קמן צפויה ככל הנראה לרשום הפחתה נוספת בשוי חברת המעבדות הסלולריות.

 

האסיפות התנהלו ברוח טובה, אחד ממחזיקי האג"ח ציין לאחר האסיפה כי "אין הרבה בעלי חברות שמוכנים להזרים סכום כזה לחברה כזאת" וכי "הכדור עכשיו אצל הבנקים". באסיפות לא התקבלו החלטות, אלא היא נועדה רק לצורך עדכון מחזיקי האג"ח במצבה של החברה.

 

בדיסקונט סירבו להתייחס למו"מ עם קמן. מבנק הפועלים נמסר אינם מתייחסים לפרטים הנוגעים ללקוחות הבנק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x