$
בורסת ת"א

דלק קידוחים ואבנר: על פי הסקרים הסייסמים בבלוק 12 כ-6.55 TCF של גז

נובל אנרג'י דיווחה בדצמבר על תגלית של 7 TCF במאגר. סך תקציב קידוח בלוק 12 עמד על 65.5 מיליון יורו

שהם לוי 09:1729.01.12

אבנר ודלק קידוחיםפרסמו היום (א') את הדו"ח המקדים לקידוח בלוק 12 בו הן מחזיקות ב-15% מהזכויות בקידוח (כ"א). על פי הדיווח שתי החברות ציינו שעל פי הסקרים הסייסמים במאגר יש 6.55 TCF של גז טבעי. יחד עם זאת, בסוף החודש שעבר דיווחה נובל אנרג'י על ממצאי הקידוח, הכריזה עליו כתגלית והצהירה כי יש בו 7 TCF של גז טבעי.

 

בשורה התחתונה עדיין לא דיווחו השותפות הישראליות על דו"ח המשאבים שלהן, על פי כללי רשות ניירות ערך, הנוגעים לבלוק 12.

 

על פי דרישות רשות ניירות ערך, בעקבות מימוש האופציה של אבנר ודלק קידוחים לאחזקה בבלוק 12, הן מחוייבות להציג את נתוני הסקרים הסייסמים של המאגר, ערוכים לפי כללי ה-SPE-PRMS.

 

קידוח בלוק 12 ממוקם כ-168 קילומטר דרומית מזרחית ללימסול. סך תקציב הקידוח הוא 65.5 מיליון יורו. בשלב זה לא בוצעו בקידוח מבחני הפקה והשותפויות לא יכולות להעריך מתי הם יערכו.

  

עבודות הקידוח בבלוק 12 הסתיימו במהלך חודש דצמבר, אך רק היום מפרסמות השותפות הישראליות בו את הממצאים מאחר ורק כעת הן קיבלו את הרשמי של הממצאים מחברת נידרלנד.

 

אסדת הקידוח בה השתמשו השותפות היא הומר פרינגטון שהגיע אל מקום הקידוח ב-13 בספטמבר 2011 וסיימה את הקידוח 73 ימים לאחר מכן.

 

אבנר ודלק קידוחים פרסמו בסוף דצמבר התייחסות רשמית ראשונה לדיווח של נובל אנרג'י אודות תוצאות הקידוח ב"בלוק 12" שבקפריסין. שתי השותפות הישראליות, המחזיקות כל אחת באופציה ל-15% מהזכויות בקידוח, ציינו באותו דיווח הממצאים של נובל אנרג'י אינם על דעתן. אך כאמור כיום אישרו את הדיווח של נובל אנרג'י.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x