$
בורסת ת"א

מחזיק אג"ח: "תשובה - אין לך כבוד. תחזיר את הבונוסים והדיבידנדים מדלק נדל"ן"

בעלי אג"ח כ"ה של דלק נדל"ן התכנסו היום והביעו מורת רוח מההסדר שהתגבש בין סדרות ד' ו-ה' לדלק נדל"ן. בעלי האג"ח לא הציעו אלטרנטיבה להסדר אלא המשיכו בדרישה לתשלום מלוא החוב מבעל השליטה יצחק תשובה

לירוי פרי 10:4726.01.12

הבוקר (ה') התקיימה אסיפת בעלי האג"ח של סדרה כ"ה של דלק נדל"ן, המיוצגת על ידי עו"ד גיא גיסין ואדוארד קלר. עם פתיחת האסיפה, נחשף הקשר הרשמי של מחזיקי האג"ח מסדרה כ"ה לקמפיין התקשורתי שהחל להתנהל בימים האחרונים נגד בעל השליטה יצחק תשובה. גיסין וקלר נתנו ליצחק שטוייר, בעל אג"ח פרטי שמוביל את הקמפיין, לפתוח את אסיפת האג"ח, תוך ניסיון מצידו לרתום עוד בעלי אג"ח לקמפיין שבראשו עומד הסלוגן "אסור לתת את הגז למי ששורף לנו את הכסף".

 

לדברי שטוייר שביקש למסור לתשובה מסר: "אתה נמצא עכשיו בפרשת דרכים. אתה יכול להיות המוביל, זה שנתן את הדוגמה, תעמוד בהתחייבותך. עזוב את כל הרעשים שמסביבך, תהיה אמיץ. ואתה תראה - יהיה כאן מהפך. אתה תשלים את חובך, והאמון של המשקיעים ושל העם יחזור אליך".

 

אחד מבעלי האג"ח צעק באסיפה: "ליצחק תשובה אין כבוד. תחזיר את כל הבונוסים ואת כל הדיבידנדים שמשכת מדלק נדל"ן. אם זה לא יספיק, אז תמכור גם חלק מהחברות שלך. הדבר נדרש במיוחד לאור ההחלטה להגיש כתב אישום נגד איליק רוז'נסקי (מנכ"ל החברה לשעבר, ל' פ')".

 

עו"ד גיסין אמרבתום האסיפה שננעלה ללא כל החלטה כי "אם תשובה לא יגיע להסדר עד ה-31 לינואר, אנחנו נבחר את הדרך הנכונה להמשיך בה, ויש לנו לא מעט אפשרויות". אדוארד קלר הוסיף כי ההצעה של סדרות ד' ו-ה' מהוות בסיס מעניין להמשך משא ומתן.

 

אחרי החשיפה ב"כלכליסט", הבוקר דיווחה החברה על המתווה החדש אותו היא מציעה לבעלי האג"ח מסדרות ד' ו־ה' בה מדובר על הזרמה של 250 מיליון שקל של תשובה לחברה. כמו כן יונפקו שתי סדרות אג"ח חדשות: הראשונה בהיקף של 875 מיליון שקל לעשר שנים שתשולם בחמישה תשלומים מהשנה השישית. הריבית תעמוד על 4% בארבע השנים הראשונות ו-7% לאחר מכן, בצמוד למדד. סדרה שנייה תהיה בהיקף של 400 מיליו שקל, בתנאים דומים. 

 

הסכם מול סדרות ד' ו־ה', שמהוות כ־75% מסך החוב לבעלי האג"ח, עשוי לכפות על סדרה כ"ה לקבל על עצמה את ההסדר המוצע. זאת, כיוון שאם דלק נדל"ן תגיע להליכים משפטיים, עשוי ביהמ"ש לחייב את החברה לקיים אסיפה אחת לכלל בעלי האג"ח (במקום אסיפות סוג נפרדות), שם יידרש רוב של כ־75% מכלל המחזיקים ללא קשר לזהותם. כך יצליח תשובה לפסוח על התעקשותה של נציגות כ"ה.

 

דלק נדל"ן חייבת לבעלי איגרות החוב שלה 2.15 מיליארד שקל (בערכי פארי), לפי החלוקה הבאה: 1.4 מיליארד שקל לבעלי סדרה ה' הארוכה שמיוצגים על ידי נציגי מנורה והראל וכן משרד עו"ד קליר-בנימיני, 600 מיליון שקל לבעלי סדרה כ"ה הקצרה שכאמור מיוצגים על ידי אדוארד קלר ועו"ד גיא גיסין, ו-150 מיליון שקל לבעלי סדרה ד' הקצרה ביותר, שמיוצגת על ידי מנחם מרדר, עופר גזית ועו"ד גדעון קירש.

 

דלק נדל"ן, שנקלעה לקשיים חמורים בקיץ האחרון ולא יכלה להמשיך ולפרוע את חובותיה, קיבלה בתחילת ספטמבר מבעלי אג"ח כ"ה דחייה של חמישה חודשים בתשלום קרן האג"ח בהיקף של כ-300 מיליון שקל, וזאת לצורך מציאת פתרון כולל ומוסכם לחובות החברה. אלא ששבוע לפני תום התקופה וההסדר השלם טרם גובש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x