$
בורסת ת"א

טבע תממש אופציה להשקעה ב-MGVS לפי שווי של 135 מיליון דולר

תמיר הון סיכון תרשום רווח הון של 9 מיליון דולר הודות לשיערוך השקעתה ב-MGVS והסכומים שתזרים טבע ל-MGVS ישמשו אותה לביצוע הניסויים הקליניים

שהם לוי 10:2626.01.12

השקעה המשוערכת בשווי של 2.2 מיליון דולר בספרי תמיר פישמן הון סיכון תהפוך ל-11.4 מיליון דולר בזכות ההחלטה של ענקית הגנריקה טבע לממש אופציה שניתנה לה. ההשקעה מתייחסת של MGVS, חברה המוחזקת בשיעור של 8.5% על ידי תמיר הון סיכון.

 

בעקבות החלטת טבע צפויה תמיר הון סיכון לרשום רווח הון של 9 מיליון דולר, שמהווה את ההפרש בין שיערוך השקעתה בספרים לשווי ההשקעה של ענקית הגנריקה הישראלית.

 

במסגרת ההסכם בין קבוצת משקיעים, טבע ותמיר הון תוכל טבע וקבוצת המשקיעים להחליט בתוך 90 יום מקבלת תוצאות הניסוי הקליני במוצר הדגל של החברה להחליט האם הם מממשים אופציה להשקעה בחברה.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

טבע התחייבה לביצוע הניסוי הקליני (במוצר Angio Trial) ולצורך קידום מוצר נוסף של החברה - MultiGene Graft לקראת ניסוי קליני.

 

מימוש האופציה על ידי טבע ומשקיעים נוספים יספק ל-MGVS את הכספים הדרושים לה על מנת לבצע ניסויים קליניים בבני אדם.

 

באוקטובר 2009 הודיעה תמיר הון כי הושלמה העסקה במסגרתה תשקיע טבע ומשקיעים נוספים ב-MGVS. במסגרת אותו הסכם השקיעה טבע והשותפים החדשים 8.5 מיליון דולר בחברה כנגד הקצאת מניות. באותה עת, ההשקעה של השותפים החדשים סיפקה עליית ערך לא מהותית מבחינתה של תמיר הון.

 

במועד השלמת ההשקעה הראשונית של טבע ב-MGVS היא ומשקיעים נוספים החזיקו ב-28.49% ממניותיה (24.51% בדילול מלא), כאשר חלקה של טבע עצמה עמד על 13.18% בדילול מלא.

 

MGVS היא חברת ביוטכנולוגיה הפועלת בתחום הרפואי התאי והגנטי ומפתחת טכנולוגיה חדישה לטיפול בחולים במחלות כלי דם. שני המוצרים העיקריים של החברה מיועדים לספק פתרון יעיל להיווצרות וחסימה של כלי דם. המוצר הראשון של החברה, Angio Trial, מיועד להאיץ את התהליך הטבעי של הגוף ליצירת כלי דם חדשים. המוצר השני של החברה, MultiGene Graft, מיועד לשפר אורך חיים של שתלים סינטיים של כלי דם מלאכותיים המשמשים בניתוחי מעקפים של כלי דם חסומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x