$
בורסת ת"א

כלל ביטוח אשראי והאוצר יבטחו עסקת מכירה של הטלקום אי.סי.איי לדנמרק

היקף העסקה: של 20 מיליון דולר. מנכ"ל כלל ביטוח אשראי: "העסקה המשולבת עם משרד האוצר מביאה לידי ביטוי את היתרונות של כל אחד מהצדדים"

גולן חזני 19:5518.01.12

עסקה ראשונה לכלל ביטוח אשראי ומשרד האוצר במסגרת "תוכנית הסיוע ליצוא הישראלי – ביטוח סיכוני סחר חוץ לטווח בינוני".

 

כלל ביטוח אשראי והאוצר יבטחו בשיעורים שווים עסקת מכירה בהיקף של 20 מיליון דולר של חברת הטלקום אי.סי.איי לדנמרק. מדובר בהרחבת הסכם לפריסת רשת תקשורת

ארצית של אי.סי.איי הנשלטת בידי שאול שני, עם חברת שירותים דנית מובילה. אי.סי.איי תקבל כיסוי ביטוחי על החייב למשך כל תקופת העסקה. אשראי הספקים שהעניקה אי. סי. איי יבוטח ע"י כלל ביטוח אשראי ומשרד האוצר, כאמור בשיעורים שווים.

 

בכך יוצאת התוכנית עליה חתמה כלל ביטוח אשראי עם משרד האוצר לפני מספר חודשים. במסגרת התוכנית המדינה מתחלקת בסיכון יחד עם חברת הביטוח במקרה של עסקאות ייצוא לטווחים של 5-2 שנים.

 

שלומי שריד, מנכ"ל כלל ביטוח אשראי, אמר כי "מדובר בעסקה ראשונה במסגרת תוכנית ביטוח האשראי המורחב ליצואנים, לטווח בינוני וארוך. העסקה הנידונה, היא עסקה מורכבת בין חברה ישראלית מובילה בתחום התקשורת לבין חברה דנית גדולה אשר מרחיבה את היקף פעילותה לקהל העסקי המקומי. העסקה המשולבת עם משרד האוצר מביאה לידי ביטוי את היתרונות של כל אחד מהצדדים. מצד אחד את יכולתה של כלל ביטוח אשראי בהערכה ונטילת סיכון אשראי בשוק תנודתי ומצד שני את הרצון של משרד האוצר לתמוך בייצוא תוך נטילת סיכונים וחלוקתם עם השוק הפרטי ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x