$
שווקי חו"ל

דויטשה בורסה ו-NYSE יורונקסט לאיחוד: "המיזוג ישרת אינטרסים אירופים"

לאחר שרשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי איימה לבטל את המיזוג מנהלי החברות הביעו "דאגה עמוקה" שחסימת המיזוג תהווה "החמצת הזדמנות עבור אירופה"

סוכנויות הידיעות 20:2416.01.12
בכירים בדויטשה בורסה ו-NYSE יורונקסט שלחו מכתב לנציבות האירופית בו הדגישו את ה"אופי האירופי" של החברה שתיווצר בתום המיזוג, בניסיון להציל את עסקת המיזוג בין הבורסות, לאחר שרשויות ההגבלים העסקיים באיחוד איימו לבטלה.

 

המכתב נשלח על ידי מנכ"ל NYSE יורונקסט,
דוקאן נידראור ויו"ר דויטשה בורסה, רטו פרנסיוני ב-13 בינואר והוא היה ממוען לנציב האירופי, ג'וזה מנואל ברוסו עם העתק לשאר 26 חברי הנציבות, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס לפי עותק של המכתב שהגיע לידיה.

 

במכתב, הבכירים הביעו "דאגה עמוקה" שחסימת המיזוג "תייצג החמצת הזדמנות חמורה בצומת קריטית עבור אירופה".

 

מוקדם יותר החודש, רשות ההגבלים העסקיים של הנציבות האירופית הודיעה כי תדחה את העסקה עקב חשש שכוחה של הבורסה הממוזגת עשוי לפגוע בתחרות בסחר בנגזרים. מפעילות הבורסה מתרכזות כעת בניסיון לשכנע את הנציבות כי מסקנות הנציב האחראי על הגבלים עסקיים שגויות, וכי אישור העסקה יקדם אינטרסים אירופים.

 

"המיזוג יאפשר יישום אפקטיבי של הרגולציה של האיחוד האירופי על שירותים פיננסים ויציע הזדמנות ייחודית להעמיק את שיתוף הפעולה הרגולטורי", נכתב במכתב. "אם המיזוג ייאסר על ידי הנציבות, מיזוג של בורסות בעולם עשוי להסיט את האיזון לעבר מדינות עם רגולציה מקילה, דבר אשר יסכן את האג'נדה של הנציבות האירופית", נכתב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x