שווקי חו"ל

קומברס טכנולוג'י משנה את המבנה הארגוני: תחלק את מניות קומברס למשקיעים

בעקבות המהלך יחזיקו מחזיקי מניית קומברס בשתי מניות שונות: מניית קומברס ומניית קומברס טכנולוג'י. בעקבות המהלך תהפוך למעשה קומברס לחברה בעלת מאזן נקי

ניר צליק ושניר הנדלר 15:5111.01.12
קומברס טכנולוג'יס, חברת השירותים למפעילות הסלולר, תחלק את מניות קומברס, החברה הבת בבעלות מלאה, למשקיעי קומברס טכנולוג'י (CMVT).

 

כיום המצב הוא שמחזיקי מניית קומברס טכנולוג'י מחזיקים למעשה בחברת אחזקות בעלת שלוש זרועות שונות, סטארהום, החברה הבת, בה היא מחזיקה
כ-66%, שהיא מעין סטארטאפ עם הכנסות של כ-50 מיליון דולר בשנה, שעברה לאחרונה לאיזון בשורה התחתונה, ורינט, בה מחזיקה קומברס טכנולוג'י כ-52% וקומברס, החברה הבת בבעלות מלאה של קומברס טכנולוג'י, העוסקת בפתרונות שונים למפעילי תקשורת סלולרי, ביניהם חטיבת התאים הקוליים וחטיבת הבילינג.

 

בעקבות המהלך יחזיקו מחזיקי מניית קומברס כיום בשתי מניות שונות: מניית קומברס שתונפק בבורסה ותהיה סחירה, ובנפרד, אחזקה בקומברס טכנולוג'י, חברת אחזקות שתחזיק במניות סטארהום וורינט. המהלך עצמו יתבצע במהלך המחצית השנייה של 2012, כאשר בעקבותיו תהפוך למעשה קומברס לחברה בעלת מאזן נקי מחובות, מאחר ומרבית החובות בחברת האחזקות היו אלו של ורינט, בהיקף של כ-700 מיליון דולר, שניטלו למטרת רכישת וויטנס בשנת 2007.

 

חלוקת הדיווידנד בעין תבוצע על ידי רישומה של קומברס אינק. למסחר כחברה ציבורית עצמאית שתזכה לסימול חדש, כאשר לא יהיה צורך בהנפקת החברה. קומברס טכנולוג'י תמשיך להיסחר במקביל בבורסת נאסד"ק, לפחות עד אשר יוחלט מה לעשות עם האחזקות בחברות הבנות האחרות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x