שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אי.בי.אי מורידים מחיר יעד למניית כיל, ממשיכים להמליץ על קנייה

זאת בעקבות ההסכם עם האוצר לגבי מימון קציר המלח ושינוי שיעור התמלוגים; "המחיר הנוכחי מגלם הזדמנות כניסה נוחה כהשקעה לטווח ארוך"

מעין מנלה 13:5111.01.12
אי.בי.אי מורידים מחיר יעד למניית כיל בעקבות הסכם החברה עם האוצר בעניין מימון קציר המלח ושינוי שיעור התמלוגים וכן בעקבות ההאטה הצפויה בשוק האשלג.

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
56% 44% 0%

 

מחיר היעד שמעניקים עכשיו בבית ההשקעות למניית כיל ירד מ-56 שקל ל-53 שקל למניה, המשקף פרמיה של 29% על מחיר השוק של המניה – 41.12 שקל. בעקבות הפער ממחיר השוק ממשיכים באי.בי.אי להמליץ על קניית המניה.

 

"למרות החששות בטווח הקצר, פעילות החברה והשוק בו היא פועלת אטרקטיביים כהשקעה ארוכת טווח", כתב גיל בשן מאי.בי.אי. "למי שמאמין בסיפור המחיר הנוכחי מגלם הזדמנות כניסה נוחה כהשקעה לטווח ארוך שבדרך תשואות הדיבידנד האטרקטיביות מקטינות את סיכון ההשקעה", כתב.

 

לעזיבתו של עקיבא מוזס כמנכ"ל החברה לא צפויה השפעה על שווי כיל כיום, מעריכים באי.בי.אי, למרות כי עזיבתו מהווה אבידה לחברה. 

 

בנוגע להסכם עם האוצר על מימון קציר ים המלח והתמלוגים מסבירים באי.בי.אי כי שינוי משטר התמלוגים כך שהחברה תשלם 10% על כמות העולה על 1.5 מיליון טון גוררת תוספת עלויות ייצור אשלג לטון בהיקף של 35-40 מליון דולר בשנה. סך ההשקעות ברכוש קבוע של החברה, חלקו בעקבות תוספת עלויות בגין קציר המלח צפוי לגדול ב-100-120 מיליון דולר בשנה. עלות ייצור האשלג, כותבים בבית ההשקעות, צפויה לעלות משנת 2016 בכ-10 דולר לטון השקפים את עודף עלות הייצור בגין קציר המלח מבריכת האידוי.

 

לגבי שוק האשלג מעריכם באי.בי.אי כי בין 2012 ל-2016 יטפס מחיר האשלג בכ-20 דולר לטון מדי שנה. מגזר המוצרים התעשייתיים צפוי לרשום השנה האטה אך לצמוח לאורך זמן בשל השימושים החדשים למוצרי ברום ומיעוט השחקנים בענף.

 

באי.בי.אי מעלים את שיעור ההיוון ל-9.5% מרמה של 9% מכיוון שלהערכתם יש לגלם פרמיית סיכון גבוהה יותר על מניות בתנאי חוסר הוודאות של שווקי העולם, התנודתיות במנייה וההאטה הצפויה בשוק האשלג.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x