שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"פרישתו של עקיבא מוזס מהתפקיד היא ללא ספק אבידה לכיל"

כך לפי בית ההשקעות אי.בי.אי. בתגובה להודעת הפרישה של מנכ"ל כיל. יניב פגוט מאיילון: "קצב הצמיחה הגלובלי הוא האיום האמיתי על החברה"

שי סלינס 10:2608.01.12

אחרי 13 שנה בתפקיד, הודיעה הבוקר (א') חברת כילכי עקיבא מוזס פורש מתפקידו כמנכ"ל, זאת שבוע בלבד לאחר פרישתם של גליה מאור ושלמה ינאי מבנק לאומי וטבע.

 

מה דעתך על מניית כיל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
7% 43% 50%

"עקיבא היה מנכ"ל מוערך בעל ניסיון עשיר, שהוביל את החברה בשנים של קפיצה אדירה ברווחים", כתב גיל בשן מבית ההשקעות אי.בי.אי והוסיף כי "נכון שעיקר הגידול ברווחי החברה נבעו מעליית מחיר האשלג, הקשורה לתופעות גלובאליות, ולא לכיל עצמה, אך כיל הייתה מהחברות היחידות שרכשו נכסי ייצור אשלג ע"י רכישת מכרות (ספרד ואנגליה) בתקופה בא מחירי האשלג עוד היו נמוכים".

 

"גם במישור הניהולי, הסגנון של עקיבא, של עבודה שקטה בדרכי נועם ובגובה העיניים, השתלם לחברה. בתקופה של מחאה, ולחץ ציבורי המהלך לחתירה להסכם מול האוצר בסופו של דבר השתלם לחברה שבהחלט יצאה בזול מכל הסיפור של קציר המלח", הוסיף בשן.

 

"מעניין מי יחליף את עקיבא, האם זה יהיה מתוך החברה או מבחוץ. בכל מקרה מי שלא יבוא ייכנס לנעליים גדולות", סיכמו באי.בי.אי.

 

לא היו צהלות שמחה

 

האסטרטג הראשי של קבוצת איילון יניב פגוט התייחס לעזיבה המפתיעה של יו"ר כיל ואמר כי "הקלישאה המוכרת לפיה מחליפו של עקיבא מוזס יידרש להיכנס לנעליו הגדולות מתאימה באופן מוגבל לסיטואציה הנוכחית של חברת כיל".

 

"לא מידת הנעליים של עקיבא מוזס היא שתקבע את עתיד מנית כיל בטווח הקרוב לעין אלא קצב הצמיחה הגלובלי המאיים לאבד מומנטום. סקטור הסחורות החקלאיות בכלל וסקטור האשלג בפרט הגיבו ויגיבו להתפתחות הציפיות להאטה גלובלית והתפשטותה מהשווקים המפותחים לשווקים המתפתחים", אמר פגוט.

 

לדברי פגוט, "הגידול בתמלוגים שתעביר החברה למדינה בשנים הבאות יקטינו אף הם את הערך הנוכחי של רווחי החברה ויקשו על מניית החברה לכבוש חזרה ואף להתקרב לרמות השיא של יוני 2008. "העובדה שחברת פוטאש חותרת להגדיל דרמטית את חשיפתה למניה מראה את העניין הרב הקיים בעולם לסחורה של כיל וממזערת את השאלה הפרסונאלית. יחד עם זאת, בניגוד לעזיבת שלמה ינאי בשבוע שחלף אז צהלו הפעילים משמחה הרי לפחות בכל האמור בעזיבת עקיבא מוזס לא צהלו הפעילים בשווקים למשמע עזיבתו של האיש ובכך ישנה סוג של תעודת הערכה במקומותינו הידועים בקושי לפרגן לאנשים ראויים".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x