שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי 13 שנה בתפקיד: עקיבא מוזס פורש מתפקידו כמנכ"ל כיל

מוזס, שעבד בחברה 37 שנה, אמר כי "ההחלטה לסיים את התפקיד התגבשה אצלי בחודשים האחרונים. זו דרכו של עולם וכך צריך להיות". מועד הפרישה ייקבע בתאום בין מוזס לבין דירקטוריון החברה; ניר גלעד, יו"ר כיל: "עידן עופר ואני עשינו כל שביכולתנו לשכנע את עקיבא להמשיך בכהונתו"; זו הפרישה השלישית של מנהל בכיר במשק הישראלי בתקופה האחרונה, כאשר גליה מאור ושלמה ינאי הודיעה על פרישה מתפקידם בשבוע שעבר

שי סלינס 09:0208.01.12

לאחר שבשבוע שעבר המנכ"לים של בנק לאומי וטבע גליה מאור ושלמה ינאי הודיעו על פרישתם, היום (א') הגיע תורו של עקיבא מוזס, מי שכיהן בתור מנכ"ל כילבמשך 13 השנים האחרונות, להודיע על פרישתו מהתפקיד. 

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
56% 44% 0%

מוזס הודיע לדירקטוריון כיל בתאום עם יו"ר החברה, ניר גלעד, הוא מבקש לפרוש מתפקידו כמנכ"ל החברה. מוזס הודיע כי הוא אינו קובע מועד לפרישה, כדי לאפשר לדירקטוריון החברה זמן ראוי לאתר, לבחור ולהכניס לתפקיד בצורה מסודרת את מחליפו. עד אז, ימשיך עקיבא בתפקידו כרגיל.

 

עם הודעת הפרישה, כתב מוזס כי "את דרכי בכיל התחלתי לפני 37 שנים ככלכלן צעיר בחברת פוספטים בנגב וצמחתי בתוך החברה, מילאתי מגוון תפקידים, עד שלפני 13 שנים מוניתי לתפקיד המנכ"ל. כיל, עובדיה ומנהליה הפכו להיות חלק חשוב ובלתי נפרד מחיי. ההחלטה לסיים את התפקיד התגבשה אצלי בחודשים האחרונים. אני חושב שזה אך נכון שלאחר שנים כה רבות בתפקיד הבכיר ביותר בחברה, אעביר את האחריות למנהל אחר. זו דרכו של עולם וכך צריך להיות. אני מבקש להודות לכל עובדי החברות בכיל, בארץ ובחו"ל, לכל מנהליה ולכל חברי הדירקטוריונים שלה בעבר ובהווה - ביחד בנינו חברה לתפארת".

 

"במיוחד אני מבקש להודות לסמי עופר ז"ל ולבנו עידן עופר, על האמון הרב שנתנו בי. כיל היא בשר מבשרה של התעשייה הישראלית מאז אמצע המאה הקודמת, והיא נטועה במרקם החיים של תושבי הנגב בערים, במושבים, בקיבוצים ובפזורה הבדואית. אני גאה על שהייתי חלק מהמפעל הלאומי והציוני המפואר של הפרחת הנגב ובניית התעשייה והייצוא הישראלי גם בימים אלה, בהם קיימת גם ציניות וביקורת", כתב מוזס.

 

"עשינו כל שביכולתנו לשכנע את עקיבא להמשיך"

 

ניר גלעד, יו"ר כיל ומנכ"ל החברה לישראל: ""קיבלנו בצער את בקשתו של עקיבא מוזס לסיים את תפקידו כמנכ"ל כיל. עידן עופר ואני עשינו כל שביכולתנו לשכנע את עקיבא להמשיך בכהונתו".

 

גם אמיר אלשטיין, יו"ר החברה לישראל, התייחס להודעת הפרישה של מוזס ואמר כי "מוזס הוא מגדולי המנהלים שהיו אי פעם בישראל. כיל זכתה שאיש בשיעור קומתו וכישוריו ינהל אותה".

 

כיל פרסמה לפני כחודשיים את את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי והציגה עלייה ברווח הנקי ובהכנסות. החברה הציגה רווח נקי של 436 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 242.9 מיליון דולר ברבעון המקביל, זינוק של 80%. הכנסות החברה הסתכמו ב-1.89 מיליארד דולר, עלייה לעומת הכנסות של 1.39 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x