$
שוקי חו"ל

שנה קשה למיזוגי בורסות: עסקאות בהיקף 37 מיליארד דולר לא הושלמו ב-2011

בשנה החולפת נרשם גל ההצעות הגדול ביותר אי פעם למיזוגי בורסות, אך התנגדות הציבור, חשש הרגולטורים והתנודתיות בשווקים,הכשיל את רובן; "בפעם הבאה שבורסה כלשהי תודיע על מיזוג כלשהו, אני מייד מוכר את המניה", אומר כלכלן בכיר

בלומברג 14:3331.12.11

גל הצעות המיזוג הגדול ביותר אי פעם לבורסות לא תרם רבות למשקיעים ב-2011, לאחר שנמחקו 21 מיליארד דולר משווי ניירות הערך ועסקה אחת בלבד נסגרה.

 

מניות NYSE יורונקסט צנחו ב-13% ב-2011, לאחר שהמניות הגרמניות צללו והרגולטורים באירופה התנגדו למיזוגה עם דויטשה בורסה.

ASX, הבעלים של השוק האוסטרלי, שההסכם שלה עם בורסת סינגפור כשל באפריל, הפסידה 19%. בורסת לונדון ירדה ב-5.2% לאחר שהבעלים של מפעילת בורסת טורונטו TMX גרופ דחתה את הצעתה לטובת הצעה מקבוצת בנקים וקרנות פנסיה קנדיות.

 

לפי בלומברג, מדובר בעסקאות בשווי 37 מיליארד דולר שלא הושלמו השנה, עקב התנגדות ציבורית, חששות מצד הממונים על ההגבלים העסקיים והתנודתיות הקשה בשווקים. כישלון המיזוגים הותיר את הבורסות עם בעיותיהן המקוריות, כולל שולי מסחר נמוכים וירידה בסיכויים לצמיחה במכירות וברווחים.

 

"בפעם הבאה שבורסה כלשהי תודיע על מיזוג כלשהו, אני מייד מוכר את המניה", אמר תומס קלדוול, מנכ"ל קלדוול סקיוריטיס מטורונטו, המנהלת נכסים בהיקף של מיליארד דולר, "לכל עסקה נדרשת לפחות שנה של ניתוח, בחינה, חיטוט, צילומי רנטגן ומי יודע מה עוד. וכשמחכים שנה קורים דברים, וכולם רעים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x