$
המלצות ואזהרות

תחזיות 2012 - אחרי זינוק של 63%: בתמיר פישמן ממליצים לקנות סאפיינס

סאפיינס שרכבה על שוק ה-IT הצומח ב-2011 היא אחת מחמש המניות המומלצות של בית ההשקעות ל-2012. בתמיר פישמן מעריכים כי מדד ת"א 25 יעלה בשנה הקרובה ב-15%

מישל אודי 14:2028.12.11

יומיים לפני תום ימי המסחר ב-2011, בבית ההשקעות תמיר פישמן מפרסמים את 5 המניות ו-5 אגרות החוב המומלצות שלהם לשנת 2012 בפרויקט ההמלצות של "כלכליסט" ל-2012.

 

ברשימת המניות ניתן למצוא את גזת גלוב ופרוטרום הדפנסביות אך גם את סאפיינס ואיתוראן שעשו בתקופה האחרונה קפיצת מדרגה. סאפיינס התקדמה על שוק ה-IT הצומח ואילו איתוראן התמקדה בשוק הברזילאי המחייב התקנת מכשירי איתור במכוניות. המלצות האג"ח הקונצרניות הם מעט יותר סולידיות, עם אג"ח לטווח בינוני וקצר עם בטחונות גבוהים ורמת נזילות גבוהה בחברות.

 

לחצו כאן להמלצות של כלל פיננסים

לחצו כאן להמלצות של פעילים

לחצו כאן להמלצות של דש

לחצו כאן להמלצות של מיטב

לחצו כאן להמלצות של פריקו

לחצו כאן להמלצות של הלמן אלדובי

לחצו כאן להמלצות של איילון

לחצו כאן להמלצות של לאומי שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס נשואה

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם

לחצו כאן להמלצות של מנורה מבטחים פיננסיים

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים

 

5 המניות המומלצות ל-2012

 

גזית גלוב - בגלל התזרים היציב והדיבדנדים

החברה עוסקת באמצעות חברות בנות ובמישרין ברכישה, פיתוח וניהול נכסים מניבים בקנדה, ארה"ב, אירופה וישראל. הקבוצה מתמקדת בעיקר בענף המרכזים המסחריים מעוגני סופרמרקט. החברה נמצאת בתנופת פיתוח משמעותית, בדוחות הרבעוניים האחרונים ניתן היה להבחין כי כל החברות הבנות הציגו צמיחה ברווחים מהשכרת נכסים ושיפור בתפוסה. עם תזרים צפוי גבוה מדי רבעון ותשואת דיבידנד של כ-4.4%, אנו סבורים כי גזית גלובמהווה אלטרנטיבת השקעה מעניינת ביותר בתחום הנדלן המניב בשוק המניות המקומי - במיוחד לאחר הנפקת המיות בוול סטריט.

 

פרוטרום - הרכישות של 2011 יתגרמו לרווח ב-2012

פרוטרום הינה החברה העשירית בגודלה בעולם בתחום ייצור תמציות הטעם וחומרי הגלם. לחברה פריסה גלובלית רחבה והיא מציגה צמיחה עקבית בעשור האחרון בשיעור של 15%-20% בממוצע מדי שנה. במסגרת אסטרטגיית הצמיחה, החברה רוכשת חברות קטנות במטרה לחדור לשווקים חדשים ולשפר את הרווחיות. פרוטרום לא זוכה לתמחור הוגן ונסחרת בדיסקאונט משמעותי על מתחרותיה וזאת על אף היותה חברה דפנסיבית אשר הביקושים למוצריה לא נפגעים באופן מהותי גם בתקופות מיתון. ההשקעות שבצעה החברה בשנים האחרונות ברכישות והתרחבות צפויים לבוא לידי ביטוי בשנת 2012 עם שיפור ברווחיות והתרחבות מכפילים בהתאם לרמה המקובלת בענף.

 

סאפיינס - רוכבת על גב הרגולטורים

סאפיינסמתמחה בתוכנות לעולם חברות הביטוח. הוצאות ה-IT של חברות הביטוח נאמדות כבר היום בעשרות מיליארדי דולרים מדי שנה. הרגולציה המתגברת והרחבת סל המוצרים הפיננסים שמציעות חברות הביטוח, מחייב המשך השקעה במערכות מתאימות לניהול מוצרי הביטוח והסיכונים עבור הלקוחות. סאפיינס, אשר סימנה את השוק הזה כמטרה לפני מספר שנים, התמזגה לאחרונה עם שתי חברות נוספות (FIS ו-עידית) וכיום היא מספקת סל מוצרים רחב בתחומי החיים והפנסיה, רכוש ונזיקין ופוליסות מתחדשות. החברה הממוזגת צפויה להגיע בשנת 2012 לרמת מכירות של כ-100 מיליון דולר, כאשר כ-70% מההכנסות הינן מכירות חוזרות ללקוחות קיימים וכ-20% מההכנסות הינן אחזקה ושרותים הניתנים ללקוחות. סאפיינס צפויה להמשיך ולצמוח בשנים הקרובות בקצבים גבוהים תוך כדי גידול בנתח השוק, הגדלת מכירות צולבות בין החברות, והגדלת שיעור הרווחיות כתוצאה מהתייעלות ואיחוד מרכזי הפצה ומכירה. מניית החברה זינקה ב-2011 ב-63%.

 

ביטוח ישיר - בדרך להצפת ערך משמעותית

ביטוח ישיר הינה חברת החזקות אשר עיקר פעילותה הינה באמצעות חברת ביטוח ישיר-IDI העוסקת במכירת מוצרי ביטוח באופן ישיר מול הלקוחות, ללא שימוש בסוכנים, באמצעות מוקד טלפוני ובאמצעות האינטרנט. המודל העסקי בו פועלת ביטוח ישיר מאפשר איכות חיתום גבוהה מחד ועלויות רכישה נמוכות של פוליסות חדשות בשל העדר מתווכים מאידך, ולכן התלות ברווחיות משוק ההון נמוכה בשונה משאר חברות הביטוח. בהתאם לכך, אנו רואים כי גם מדיניות ניהול ההשקעות של החברה הינה שמרנית בהשוואה לענף ולאורך זמן החברה מציגה רווחיות עודפת ושיעורי צמיחה גבוהים מהענף. לאחרונה, נחתם מזכר הבנות עם קרן Battery Ventures לפיו תרכוש הקרן כ-20% מחברת הביטוח (איי.די.איי. ביטוח) לפי שווי של 800 מיליון שקל. חברת הביטוח מוצגת בספרים לפי שווי של כ-297 מיליון בלבד כך שמדובר בהצפת ערך משמעותית מאוד אשר אנו מניחים כי חלקו יחולק כדיבידנד חד פעמי.

 

רוני דלומי, מתוך הפרסומת של ביטוח ישיר רוני דלומי, מתוך הפרסומת של ביטוח ישיר צילום: דפנה גזית

 

איתוראן - דיבידנד נדיב וצמיחה מרשימה

החברה עוסקת באיתור והשבת כלי רכב ופועלת בעיקר בישראל וברזיל (כ-90% מהמכירות). הכנסות החברה גדלות על רקע צמיחה במכירות כלי רכב בעולם ומניעת גניבות וכן מתקנות רגולטוריות בברזיל המחייבות התקנת מכשירי איתור בכלי רכב חדשים. לאיתוראן מאזן חזק, ללא חוב ומנייתה נסחרת במכפיל חזוי של 9.6 לרווחי 2013. שיעור הרווחיות התפעולית הינו גבוה והחברה מייצרת מזומנים שתשואתן מגיעה לכ-18%. החברה מחלקת דיבידנד מתוך הרווחים באופן די עקבי המתורגמים לתשואת דיבידנד נדיבה של כ-8%. איתוראן תצליח להערכתנו לצמוח גם בסביבת צמיחה נמוכה תוך כדי שיפור בתשואה על ההון ומהווה השקעת ערך אטרקטיבית.

 

5 אגרות חוב ל-2012

 

דקסיה אג"ח ח' – החבר החדש בתל בונד

תשואה לפדיון 5%. מח"מ: 2.4 שנים

בנק דקסיה הוא זרוע מקומית של בנק דקסיה העולמי, המתמחה באשראי לרשויות מקומיות.לאחרונה עלה דרוג האג"ח והבנק הנפיק בשבוע האחרון חוב בהצלחה. על פי הציפיות האג"ח יכנס למדד התל בונד השקלי וצפויים לו ביקושים גבוהים. לבנק נכסים נזילים בגובה 22% מהמאזן.

 

דה לסר אג"ח ב' – סומכים על שוק הנדל"ן בניו יורק

תשואה לפדיון 6.9%. מח"מ: 2.9 שנים 

החברה בשליטת אייב לסר פועלת בתחום הנדל"ן באזור ניו יורק ארה"ב. תחום הנדל"ן בארה"ב מראה שיפור בתקופה האחרונה במספר העסקאות ובכמות הנכסים העומדים למכירה. יחס ההון העצמי של החברה גבוהה מ 40% ולחברה הכנסה תפעולית יציבה בזכות שוכרים איכותיים.

 

ניו יורק ניו יורק צילום: בלומברג

 

נורסטאר אג"ח ו' – השקעה שקטה

תשואה לפדיון 5.1%. מח"מ: 2.6 שנים

פעילות החברה מתרכזת באחזקות בחברת גזית גלוב ומחזיקה גם ב-15% ממניות אורמת. החברה שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל. לגזית גלוב פורטפוליו נרחב של נדל"ן מניב בצפון אמריקה אירופה ישראל וברזיל. לחברה הון עצמי של 25% מהמאזן והיא יוצרת הכנסה פנויה המספיקה לשרות החוב בטווח הנראה לעין.

 

יוניטרוניקס אג"ח 3 – בטחונות גבוהים

תשואה לפדיון 6.9%. מח"מ: 2.9 שנים

החברה עוסקת בתחום האוטומציה תעשייתית ופרויקטים למיכון מערכות לוגיסטיות לדוגמה מחסנים לוגיסטיים ומערכות חנייה מתקדמות. מול האג"ח משועבד פיקדון בגובה התשלום הקרוב לפחות והחברה התחייבה שלא לשעבד נכסים נוספים שלה.לחברה עודף מזומנים על התחייבויות בטווח הקצר.

  

דלק אנרגיה אג"ח ג' – מגובה באבנר

תשואה לפדיון 4.7%. מח"מ: 2.3 שנים

החברה בשליטת קבוצת דלק עוסקת בחיפוש והפקה של נפט וגז. החברה מציגה שיפור בתוצאות בעקבות יציאה מכלל שימוש של צינור להולכת גז של החברה המתחרה EMG. לחברה נכסים נזילים ברמה מספקת לשרות החוב בשנים הקרובות ומובטחת ביחידות השתתפות של אבנר.

 

קידוח תמר קידוח תמר צילום: אלבטרוס

  

תיק השקעות מומלץ ל-2012 

 

 

35% אג"ח קונצרני צמוד מדד 

30% אג"ח שקל במח"מ בינוני

30% מניות (אחוז נמוך יותר על חשבון אג"ח מדינה, בהתאם לרמת הסיכון), מזה לפחות 12% במניות חו"ל בדגש על ארה"ב

5% מק"מ לניצול הזדמנויות

 

פינת ההימורים ל-2012

 

מדד ת"א 25 – יעלה ב-15%

מדד דאו ג'ונס – יעלה ב-10%

שער הדולר – 3.7 שקלים

שער יורו – 4.6 שקלים

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x