$
המלצות ואזהרות

תחזיות 2012 - המניות המומלצות של דש: קמהדע, פרוטרום ואורבוטק

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות של "כלכליסט" נמשך. עוד ממליצים בבית ההשקעות להחזיק בתיק המניות את בזק ונצבא; תיק ההשקעות המומלץ למשקיע הסולידי עם 40% אג"ח קונצרני ועד 15% במניות, שמחציתן בחו"ל

מישל אודי 12:3626.12.11

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות של "כלכליסט" נמשך. היום (ב') ממליצים בבית ההשקעות דש להיצמד למניות ולאג"ח היותר "סולידיות": לבזק עתירת הדיבידנדים, לפרוטרום שממשיכה לצמוח בתחום תמציות הטעם והריח, לדקסיה, נצבא ואייפורט סיטי היציבות. עם זאת, הם בונים על הפוטנציאל הטמון בקמהדע וגם באורבוטק שבניטרול המזומנים שבקופתה נסחרת במכפיל נמוך מאוד של 4. 

 

מדי יום, עד לסוף השנה, בתי ההשקעות המובילים בישראל יעניקו כאן את התחזיות שלהם ל-5 המניות הישראליות המובילות שהן חובה בכל תיק ואת 5 אגרות החוב הקונצרניות המומלצות להשקעה.

 

לחצו כאן להמלצות של מיטב

לחצו כאן להמלצות של פריקו

לחצו כאן להמלצות של הלמן אלדובי

לחצו כאן להמלצות של איילון

לחצו כאן להמלצות של לאומי שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס נשואה

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם

לחצו כאן להמלצות של מנורה מבטחים פיננסיים

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים

 

5 המניות המומלצות ל-2012

 

בזק - העוגן של תיק ההשקעות

בזקנסחרת בשווי של 20 מיליארד שקל ומהווה "עוגן" בתיק ההשקעות. לתוצאות 2012 היא נסחרת במכפיל 10.5 הכולל חלוקת דיבידנדים מלאה. החברה פעילה בכל תחומי התקשורת בישראל, אשר בחלקן כבר חוו רגולציה שהשפיעה על רווחיה. החשש המרכזי בהשקעה זו הינה רגולציה ותחרות בתחום הקו הנייח – חיוב בזק למכור קווים למתחרותיה ופרויקט חברת חשמל.

  

פרוטרום - מודל עסקי יציב בימים סוערים 

נסחרת בשווי של 1.9 מיליארד שקל. פעילה בתחום ייצור תמציות טעם וריח, בדגש על אירופה. פרוטרום משלבת בתוכה את מה שאנו מחפשים לתקופה הקרובה: מודל עיסקי יציב לאור תלות הלקוחות במוצר, מינוף פיננסי נמוך, ומכפיל נמוך של 8 על התזרים הפנוי לתוצאות 2012.  

 

נצבא - יציבה ובמכפיל נמוך 

מה דעתך על מניית אדגר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

נסחרת בשווי של 1.8 מיליארד שקל פעילה בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל. לנצבא אין בעיות "גלגול" חוב בשנים הקרובות לאור יציבותה הפיננסית ונסחרת במכפיל FFO של 7.5 לתוצאות 2012. הפריסה של נכסיה בתחומים שונים בישראל וצפי להקטנת חשיפתה לנכסים בצרפת צפויים לתמוך במניה וזאת במקביל לרכישה עצמית של מניות החברה.

 

אורבוטק - למרות החששות ממיתון   

החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי של 425 מיליון דולר. פעילה בתחום בדיקת מערכות הצגים הדקים ומעגלים מודפסים. לאור החששות בשוק ממיתון כלכלי, חברות הציוד עלולות לסבול מעצירה משמעותית בפעילות. אורבוטקנסחרת במכפיל 7 על תוצאותיה המונמכות לשנת 2012 ובניטרול 185 מיליון דולר בקופתה, נסחרת במכפיל 4 בלבד. הערה: מבחינת פרופיל סיכוי-סיכון החברה קורצת לשילוב בתיק על אף חששות המיתון שציינו.

 

מפעל אורבוטק ביבנה מפעל אורבוטק ביבנה צילום: טל שחר

 

קמהדע - הבטחה לתזרים גבוה בעתיד   

נסחרת בשווי של 600 מיליון שקל. פעילה בתחום ייצור תרופות מפלזמת הדם. בתרופת הדגל של החברה, אלפא 1, נחתם הסכם מול חברת "בקסטר" העולמית. ההסכם מבטיח מכירות מינימום הולכות וגדלות בסך כולל של 110 מיליון דולר וברווחיות גולמית גבוהה מ-50% עד שנת 2016 - ובסוף תקופה זו החברה תעבור למודל של תמלוגים המבטיח תזרים גבוה גם בעתיד מרגל זו. לקמהדע פעילויות נוספות וביניהן פיתוח תרופת אלפא 1 באינהלציה (מתן בשאיפה במקום בהזרקה) הצפוי להיות מאושר בשנת 2013 ותתכן חתימת הסכם עם גורם בינלאומי גם לפני קבלת האישור בפועל.

   

5 אגרות החוב המומלצות ל-2012

 

דקסיה ב' - נתונים טובים עם פרמיה עדיפה

תשואה לפדיון: 3.5%. מח"מ 4.5 שנים

יחס ההון הכולל לרכיבי הסיכון הינו הטוב במערכת הבנקאית ועומד על מעל 20%. על אף קשרי גומלין בין הבנק הישראלי לחטיבת הבנק הצרפתי של דקסיה העולמית, לא צפויים לצאת כספים בשנתיים הקרובות לחברת האם גם במידה ומצבה יחריף. התשואה העודפת על אגרות חוב אחרות במערכת הבנקאית מייצרת לדעתנו הזדמנות השקעה מעניינת.

 

איירפורט ג' - בגלל ההצלחה של "איירפורט סיטי"

תשואה לפדיון: 4.2%. מח"מ 4 שנים

לחברת האם של נצבא פעילות סולו מוצלחת בדמות מתחם "איירפורט סיטי" הנהנה מהיקף חוב נמוך בגין המתחם. על אף פירעונות חוב בסדרות האג"ח של מעל 170 מיליון שקל בשנה החברה מסוגלת לעבור את השנתיים הקרובות. דרגת חופש נוספת לחברה הינם מניות נצבא בשווי של כ-900 מיליון שקל שאינן משועבדות.

 

איירפורט סיטי איירפורט סיטי צילום: עמית שעל

 

ויתניה ג' - בונים על תל אביב ופולין

תשואה לפדיון: 10.9%. מח"מ 3.7 שנים

חברה פרטית בתחום הנדל"ן בישראל, בדגש על התחום המניב. לחברה נכסים בהרצליה פיתוח, רמת החייל, אור יהודה ועוד. מסגרות אשראי חתומות מול בנקים אשר צפויים לתמוך בפרעונות החוב בשנתיים הקרובות ופעילות מגורים (ת"א ופולין) אשר צפויה להניב תזרים עד סוף שנת 2013, הופכים את החברה לאופציה מעניינת לקבלת עודף תשואה.

 

אדגר ו' - נזילות גבוהה 

תשואה לפדיון: 8.8%. מח"מ 3.8 שנים

לחברה פעילות מניבה בעיקר בישראל, קנדה ופולין. לחברה יתרות נזילות גבוהות של מעל 200 מיליון שקל וזאת במקביל לתזרים מנכסיה המניבים אשר מאפשרים לחברה לעבור את 2013 בהנחת גיוס של 100 מיליון שקל בלבד. לאדגר דרגת חופש נוספת בגין זכויות בנייה בפרויקט יד אליהו בת"א אשר ניתנות למימוש.

 

לוינשטיין נכסים א' - מינוף נמוך עם תשואה גבוהה

תשואה לפדיון: 7%. מח"מ 3.73 שנים

לחברה שני נכסים עיקריים בדמות מגדל "לוינשטיין" ומגדל "דיסקונט" בת"א הנהנים משיעורי תפוסה של 100%. לחברה מנוף פיננסי שמרני של כ-50% ויחסי חוב ל-EBITDA (רווח תפעולי בניכוחי פחת והפחתות) של 8. לאור מאפייני הנכסים ומיקומם האסטרטגי והמינוף הנמוך ולאור התשואה "הבשרנית" אנו מוצאים בסדרה השקעה מעניינת.

 

מגדל לוינשטיין מגדל לוינשטיין צילום: דרור כץ

 

תיק השקעות מומלץ ל-2012

 

תיק ההשקעות נבנה עבור לקוח ממוצע עם חשיפה של עד 20% למניות:

20% אג"ח ממשלתי שקלי (מח"מ 4-3 שנים)

20% אג"ח ממשלתי צמוד מדד (מח"מ 4-3 שנים)

28% אג"ח קונצרני בדירוג גבוה (מדרגת +A ומעלה, מח"מ של 3-2.5 שנים)

12% אג"ח קונצרני בדירוג BBB עד A, בתשואות של 6% עד 15% עם מח"מ של שנתיים

7.5% מניות חו"ל עם משקל יתר לשוק האמריקאי

7.5% מניות בישראל

5% מזומן

 

פינת ההימורים

מה יקרה בסוף שנת 2012?

 

ת"א 25 יגיע ל-1,240 נקודת

דאו ג'ונס יגיע ל-13,750 נקודות

דולר יעלה ל-3.9 שקלים

יורו יירד -4.75 שקלים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x