$
המלצות ואזהרות

תחזיות 2012 - באקסלנס אופטימיים: ת"א 25 יעלה ב-10%-15% השנה

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות ל-2012 נמשך. אחרי הירידות בשנה החולפת, בבית ההשקעות אקסלנס מעריכים כי בארה"ב נראה עלייה של כ-15% במדדים המובילים; בין המניות המומלצות: פועלים ישראמקו וכלל תעשיות

מישל אודי 14:0222.12.11

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות ל-2012 נמשך. היום (ה') בית ההשקעות אקסלנס שנותן מבט אופטימי על השוק עם הערכות לעלייה של נאה של כ-10% בתל אביב ואף יותר בחו"ל. גם מרכיב המניות בתיק גבוה יחסית עם עד 25% מהתיק (שכמובן מתאים יותר למשקיע לא סולידי במיוחד).

 

באקסלנס לא מפחדים בשנה הקרובה מענף הנדל"ן ולארבע מתוך חמש אגרות החוב המומלצות לשנה הקרובה ישנה פעילות נדל"ן ענפה. במניות, בית ההשקעות מעדיף את בנק הפועלים בשל הדוחות החזקים יחסית השנה ואחרי צניחה של כ-30% מתחילת השנה. בבית ההשקעות גם ממליצים לרכוב על הפוטנציאל של כלל תעשיות עם ההצלחה השנה עם חברת הבת כלל ביוטכנולוגיה וגם על ההצחה של חברת האחזקות פריוריטק.

 

מדי יום, עד לסוף השנה, בתי ההשקעות המובילים בישראל יעניקו כאן את התחזיות שלהם ל-5 המניות הישראליות המובילות שהן חובה בכל תיק ואת 5 אגרות החוב הקונצרניות המומלצות להשקעה.

 

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם

לחצו כאן להמלצות של מנורה מבטחים פיננסיים

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים 

 

5 מניות לשנת 2012

נכתב על ידי מאיר מזוז, מנכ"ל אקסלנס קרנות נאמנות

 

בנק הפועלים - ממשיך להפגין תוצאות טובות

הבנק ממשיך להפגין תוצאות בולטות בסקטור כאשר ברבעון האחרון, בו חלק מהבנקים פרסמו אזהרות רווח, הפתיע בנק הפועלים כשהציג רווח נקי של 471 מיליון שקל המשקף תשואה להון של 8.5%. כל זאת במקביל לגידול ברישום של ההפרשות להפסדי האשראי אשר עלתה ל-0.81% מסך האשראי. הבנק רושם במהלך הרבעונים צמיחה מתמשכת בפעילות השוטפת שלו (גידול בהכנסות המימון). הדרישה לגידול בהלימות ההון והתמתנות של הפעילות במשק מהווים חסמים לצמיחה גבוהה יותר בפעילות אך יש לקחת בחשבון שחלק מהאיומים הללו מגולמים במחיר המניה (יחסשווי השוק להון העצמי הוא 0.75) וכי רמות הסיכון בבנקים המקומיים ירד במהלך השנים האחרונות.

 

מנכ"ל הפועלים ציון קינן, בעלת השליטה שרי אריסון והיו"ר יאיר סרוסי מנכ"ל הפועלים ציון קינן, בעלת השליטה שרי אריסון והיו"ר יאיר סרוסי צילום: אוראל כהן

  

כלל תעשיות - להיות מהפוטנציאל של כלל ביוטכנולוגיה

החברה נהנית מהחזקות מגוונות של חברות איכותיות ורווחיות לאורך השנים ובעלת תשואת דיבידנד גבוהה (בשיעור של כ-20% בשנה האחרונה). החזקותיה העיקריות של כלל תעשיות הן בחברות משאב, תעבורה, נייר חדרה, גולף, כלל ביוטכנולוגיה ולאחרונה מכרה את החזקתה במניות פאנדטק ונטוויז'ן. יש לציין כי המלצות ועדת טרכטנברג בעניין התחרות בענף המלט עשויה להשפיע על רווחיות משאב אך ליישומן בפועל, אם בכלל, נראה כי יידרש זמן לא קצר. הפוטנציאל המשמעותי לשנת 2012 טמון בחברת כלל ביוטכנולוגיה המחזיקה במספר חברות בשלבי פיתוח מתקדמים כמ קיורטק (ניסוי שלב II), אנדרומדה (ניסוי שלב III) ודי פארם (ניסוי שלב III).

  

ישראמקו - בונים על חברת החשמל   

לישראמקו החזקה של 28.8% במאגר תמר. השיבושים באספקת הגז ממצרים עשויים להעמיד את מאגר תמר כספק העיקרי העתידי של גז למשק הישראלי בשנים הקרובות. אספקת הגז אמורה להתחיל בשנת 2013 ובתקופה הקרובה אמורה להיחתם העסקה עם חברת חשמל שתשמש עוגן לטווח ארוך וכן בסיס לשאר העסקאות ולעסקאות נוספות. ככל שהפרויקט יתקדם גורמי הסיכון בו ירדו ועמם שיעורי ההיוון. כמו-כן לחברה החזקות ברשיונות שמשון, דניאל ובחזקת מד יבנה.

 

קידוח תמר קידוח תמר צילום: אלבטרוס

  

בזק - אי של יציבות

החברה היציבה בסקטור התקשורת בשוק המקומי ממשיכה לספק תוצאות טובות גם ברבעון האחרון. החברה הרוויחה ברבעון האחרון 549 מיליון שקל, מכפיל הרווח שלה נמוך מ-9 ומחלקת דיבידנד בשיעורים גבוהים לאורך השנים. (תשואת דיבידנד 13.3% בשנה האחרונה). למרות התחרות בענף וכניסה צפויה של מתחרים, בזק ממשיכה להפגין יציבות בדוחות הכספיים ונראה כי היא משקיעה מאמצים בשיפור הטכנולוגיה והשירות שהיא נותנת.

  

פריורטק - בגלל החדשנות

פריורטקהינה חברת אחזקות הפועלת במספר מגזרים בענף האלקטרוניקה ביניהם: ייצור כרטיסים אלקטרוניים והרכבתם, מכירת כרטיסים ומערכות אלקטרוניות המתאפיינות בכמויות קטנות ובינוניות ובזמני אספקה קצרים באמצעות פי.סי.בי. טכנולוגיות (68.6%), פיתוח מערכות אוטומטיות לבדיקה אופטית ממוחשבת לגילוי פגמים בייצור ולהאצת הייצור לתעשיית המעגלים מודפסים ולתעשיית המוליכים למחצה באמצעות קמטק(62%), פיתוח מצעים לרכיבים אלקטרוניים לשוק המוליכים למחצה והשבבים באמצעות אמיטק (100%) המחזיקה בשותפות במיזם עם הסינים להחדרת הטכנולוגיה הייחודית. פריורטק המשיקה לשלושה תחומים בענף נהנית מהצמיחה המואצת בסקטור זה בעולם וזאת להערכתנו הודות למגוון הפעילויות, החדשנות הטכנולוגית והיעילות המתמשכת בחברות הקבוצה. הצמיחה המואצת הביאה השנה לזינוק בהכנסות וברווחים.

 

5 אגרות חוב לשנת 2012

 

גזית גלוב אג' א - יציבות, יציבות, יציבות  

תשואה לפדיון: 4.7%. מח"מ: 2.7 שנים

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

איגרת החוב צמודה לדולר ובעלת דירוג +A. גזית גלוב באמצעות חברות בנות ובשליטה משותפת הינה הבעלים, המפתחת ומנהלת של נכסי נדל"ן מניב בצפון אמריקה, אירופה, ישראל וברזיל. החברה מתמקדת בעיקר בענף המרכזים המסחריים מעוגני הסופרמרקטים. כמו כן, לחברה פעילות בענף מבני משרדים רפואיים ובענף הדיור המוגן. לחברה פיזור גבוה של מעל 660 נכסים ב-20 מדינות, היא נהנית מתפוסות גבוהות ומתזרים יציב לאורך הזמן.  

 

HOT סדרה א' - שיפור מתמיד בתוצאות

תשואה לפדיון: 4.3%. מח"מ: 4.6 שנים

איגרת החוב צמודה למדד בעלת דירוג A1. החברה עוסקת בשני תחומים עיקריים: שידורי טלוויזיה רב ערוצית ושירותי טלפוניה נייחת בשיחות פנים ארציות הכוללים שירותי אינטרנט והעברת נתונים. במהלך השנים החברה מציגה שיפור בתוצאות הכספיות, כולל שיפור בתזרים המזומנים ושיפור ביחסי הכיסוי. HOT פועלת בסביבה עסקית עם חסם כניסה גבוה בשל ההשקעות ההוניות הגבוהות שנדרשות. בעל השליטה העיקרי בחברה, פטריק דרהי, בעל ניסיון וידע רב בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית והתקשורת באירופה.

 

מנכ"ל HOT, הרצל עוזר. "חסמי הכניסה לענף גבוהים" מנכ"ל HOT, הרצל עוזר. "חסמי הכניסה לענף גבוהים" צילום: אלי דסה

  

אשטרום נכסים אג' 5 -מינוף סביר ועלייה בשכ"ד 

תשואה לפדיון: 4.2%. מח"מ: 2.2 שנים

איגרת החוב צמודה למדד ובעלת דירוג A. אשטרום נכסים פעילה בתחום הנדל"ן המניב דרך רכישה ובניית מבנים לשימושי מסחר, תעשייה מלונאות ומשרדים. החברה פועלת בישראל ובגרמניה. בנוסף מחזיקה החברה בכ-11.5% ממניות מבטח שמיר ובכ-1% ממניות נצבא. לחברה פורטפוליו נכסים המניב תזרים מזומנים יציב לאורך זמן ונהנית ממגמת עליה בהכנסות משכ"ד. להערתכנו, חברה רמות מינוף סבירות התואמות את דירוג החברה.

   

קרדן ישראל ד' - בטחונות טובים

תשואה לפדיון: 8%. מח"מ: 2.3 שנים

איגרת החוב צמודה למדד בעלת דירוג -A. לטובת האג"ח ישנם שעבודים של חברות מפורטפוליו האחזקות של קרדן ישראל(קרדן אן.וי, קרדן רכב וקרדן נדל"ן) לפי יחסים והתאמות שנקבעו מראש. החברה הינה חברת אחזקות העוסקת בארבעה תחומים עיקריים : יבוא כלי רכב מתוצרת MG ואיסוזו ושיווקם בישראל, נדל"ן יזמי וביצוע עבודות בניה להקמת פרויקטים בישראל, ליסינג תפעולי והשכרה לטווח קצר, תקשורת וטכנולוגיה.

 

איסוזו טרופר איסוזו טרופר

 

הכשרת הישוב אג"ח 12 - בגלל הנדל"ן  

תשואה לפדיון: 10.4%. מח"מ: 3.5 שנים

איגרת החוב צמודה למדד  בעלת דירוג +BBB. החברה הינה חברת אחזקות המתמקדת בתחומי הנדל"ן (מניב ויזמי בארץ ובחו"ל), המלונאות וחיפושי גז ונפט (באמצעות הכשרה אנרגיה). תחום הנדל"ן מהווה פעילות עיקרית של החברה הן מבחינת חלקו בסך נכסי החברה והן מבחינת התרומה לרווח התפעולי. יחס הכיסוי חוב ל-EBITDA עומד על 11.

 

תיק השקעות מומלץ ל-2012

 

20% - ממשלתי שקלי בריבית קבועה עם מח"מ של 5-4 שנים

20% - ממשלתי צמוד עם מח"מ של 6-5

15% - מק"מ

15% - קונצרני צמוד עד לטווח של 3 שנים

5% - קונצרני שקלי בריבית קבועה

5% - קונצרני שקלי בריבית משתנה

5% עד 10% - מט"ח

10% עד 25% - מניות, בהתאם לפרופיל הסיכון (המניות על חשבון הרכיב האג"חי) 

 

בבית ההשקעות מציינים כי מדובר בתיק הנכון להיום למשקיע ממוצע והוא עשוי להשתנות בצורה מהותית בין אדם לאדם.

 

פינת ההימורים

 

מדד ת"א 25 - יעלה בין 10%-15%

מדדי מניות מובילים בארה"ב - יעלו בין 15%-20%

דולר - יתחזק מול השקל והיורו ב-5%-10%

 

* אין לראות בכתוב ייעוץ השקעות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x