$
המלצות ואזהרות

המניות המובילות של מנורה ל-2012: פרוטליקס, מזרחי, מטריקס, רבוע נדל"ן וויקטורי

פרויקט ההמלצות ל-2012 נמשך. היום מנורה מבטחים פיננסיים מעניקים את 5 המניות ו-5 אגרות החוב שהן חובה בכל תיק לשנה הקרובה. בכל יום, עד לתום שנת 2011 יציג בית השקעות אחר את ההמלצות שלו לשנה הקרובה

מישל אודי 13:5820.12.11

פרויקט ההמלצות ל-2012 נמשך. היום (ג') בית ההשקעות מנורה מבטחים פיננסיים מעניק את 5 המניות הישראליות שחובה בכל תיק ו-5 אגרות החוב הנסחרות בתל אביב שכדאי להחזיק בתיק ההשקעות בשנה הקרובה. נציין כאן שגם ההמלצות של מנורה מתרחקות מספינות דגל ומניות מה"שורה הראשונה" וגם הם מוצאים את התשואה העודפת במניות הפחות מוכרות. בבית ההשקעות בחרו לקחת סיכון מסוים שבחרו מניות כמו פרוטליקס התלויה עוד באישורי FDA או ויקטורי הקטנות על פני חברות ענק בתחום שלהם.

 

גם באג"ח, בחרו מנהלי השקעות של מנורה חברות מהשורה השנייה והשלישית שמעניקות תשואה יחסית גבוהה, אך עם בטחונות גבוהים ויכולת החזר חוב טובה יחסית.

 

בכל יום, עד לתום שנת 2011, בתי ההשקעות המובילים בישראל יביאו לכם את ההמלצות הטובות ביותר שלהם לשנת 2012. מחר יפורסמו ההמלצות של אלטשולר שחם.

 

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים

  

5 המניות המומלצות של מנור מבטחים פיננסיים

ההמלצות נכתבו על ידי סמנכ"ל ההשקעות במנורה מבטחים פיננסים דרור גילאון וראש צוות מניות אייל טלמור

 

פרוטליקס - מוצר בשל ושת"פ מבטיח

לפרוטליקס פלטפורמה ייחודית לייצור תרופות ביולוגיות על בסיס תאים מן הצומח, טכנולוגיה זאת הוכיחה את עצמה כמוצר הדגל של החברה לטיפול במחלת הגושה, ומצויה בימים אלו בבחינה סופית של ה-FDA. הבחינה צפויה להסתיים בתחילת מאי 2012. שותפתה של החברה לשיווק המוצר הינה ענקית התרופות פייזר. להערכתנו מניית החברה מתומחרת בחסר אל מול המוצר הבשל והפלטפורמה המבטיחה.

 

רבוע נדל"ן - תפוסה גבוהה ותמחור זול

רבוע נדל"ן פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל עם 120 נכסים בתפוסה גבוהה במרכז הארץ. רוב הנכסים מושכרים לחברת האם אלון רבוע כחול (רשת מגה). בתחום היזמי החברה פועלת בפרויקט השוק הסיטונאי הצפוי להסתיים בשנת 2015, שבו עד כה נמכרו כ-66% מהדירות. החברה נסחרת לפי מכפיל הון של 0.65, נמוך משמעותית מחברות נדל"ן מניב דומות הנסחרות לפי מכפילי הון אשר נעים בין 0.8 לבין 1.

 

סניף מגה של רבוע כחול סניף מגה של רבוע כחול צילום: יובל חן

  

מזרחי טפחות - סיכון נמוך, תשואה גבוהה

בשנים אחרונות מזרחי טפחות הציג תוצאות חזקות ביחס לבנקים האחרים, הבאות לידי ביטוי בתשואה על ההון הגבוהה במערכת. כמו-כן עוצמתו של הבנק מתבטאת בהפרשות נמוכות לחובות מסופקים, יעילות תפעולית, גידול ברווחי מימון, תיק אשראי וני"ע סולידי המתאפיין בחשיפה של כ-85% לאג"ח ממשלת ישראל וחשיפה נמוכה למשבר החוב באירופה. להערכתנו השקעה בבנק תניב תשואה גבוהה על ההון בסיכון נמוך.

 

מטריקס - צמיחה עקבית ודיבידנד גבוה

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מטריקסהיא חברת IT (טכנולוגיית מידע) מקומית מהגדולות בארץ, לחברה מספר תחומי פעילות: פתרונות תוכנה, מוצרי תוכנה, פתרונות תשתית ומוצרי חומרה וכן הדרכה והטמעה, המספקים פתרונות, שירותים ומוצרים, בעיקר לתחומי: התקשורת והביטחון, בנקאות ופיננסים, תעשייה ומסחר והמגזר הציבורי. מטריקס מחלקת כ-75% מהרווח הנקי שלה כדיבידנד המשקף 5%-6% תשואה. החברה הציגה צמיחה ברווח התפעולי של כ-10% ואף הראתה צמיחה בזמן המשבר בשנים 2008 ו-2009.

 

ויקטורי - מנצחת מהמחאה החברתית

ויקטוריפועלת בתחום קמעונאות המזון ומפעילה רשת Heavy Discount קטנה יחסית המונה 18 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. הרשת צומחת בקצב מהיר באופן יחסי לשאר הרשתות, ברמת ההכנסות ובחנויות הזהות, כשהרווחיות התפעולית נעה בין 4.7% לבין 5%. המחאה החברתית והרגולציה יחזקו את רשתות Heavy Discount הקטנות. שילוב של מכפיל EV/EBITDA של 5.7 וצמיחה דו ספרתית בשנתיים הקרובות, הופך את החברה להשקעה מעניינת.

 

סניף של רשת ויקטורי סניף של רשת ויקטורי צילום: תומי הרפז

 

5 האג"ח מומלצות

 

דה לסר א' - תשואה גבוהה במינוף נמוך

תשואה לפדיון: 9.9%. מח"מ: 1.9 שנים

החברה רוכשת נכסים במצוקה, משביחה אותם ומשכירה לשוכרים איכותיים באזור העיר ניו-יורק. החברה מדורגת בדירוג (A2) ונהנית מיתרות נזילות גבוהות ויחסי מינוף נמוכים. במהלך 2010 הנפיקה אג"ח חדש במח"מ ארוך של מעל 4 שנים ונמצאת בתנופת רכישות ויש לוודא כי החברה ממשיכה לפעול בזהירות המאפיינת אותה. לסיכום: תשואה דולרית גבוהה לחברה לאחר מיחזור חוב.

 

ברגרואין א' - בגלל היוקרתיות ובעלי השליטה 

תשואה לפדיון: 10%. מח"מ: 1.3 שנים 

ניקולס ברגרואין ניקולס ברגרואין צילום: עמית שעל

 החברה הקימה מגדל מגורי יוקרה בשווי מצרפי של כמיליארד שקל ברחוב רוטשילד בתל אביב. לפרוייקט שיעור מכירות גבוה ביחס לשלב הביצוע בפועל ויש לחברה יתרת נזילות מספקת שעומדת על 34 מיליון שקל. כמו-כן לחברה התחייבויות מבעלי השליטה להזרמה של 60 מיליון שקל נוספים באם יידרש להחזר תשלומי האג"ח. למרות הסיכון שהסתמכות על פרוייקט אחד, במיוחד בתקופה של האטה, מדבר בפרויקט מוצלח עם בעלים תומכים.

 

מגה אור ב' - בטחונות טובים 

תשואה לפדיון: 5.9%. מח"מ: 1.3 שנים

החברה יוזמת, מקימה ומשכירה מרכזים מסחריים ולוגיסטיים בישראל והיא בעלת תזרים יציב וצומח יחד עם ניהול שמרני במינוף לא גבוה. כנגד האג"ח בטחונות בדמות מניות של חברות המחזיקות מספר נכסים מניבים, כאשר החברה התחייבה כי חלק החברה בהחזקה זו לא יפחת משווי של 70 מיליון שקל - זאת אל מול היקף החוב בסדרה העומד על 52 מיליון שקל בלבד. למרות היותה חברה שמרנית עם בטוחנות גבוהים, יש לשים לב שמרבית החזרי הקרן לבעלי האג"ח נפרעים מקבלת חוב בנקאי בתמורה לשעבוד הנכסים המניבים.

 

טן דלק א' - בגלל היציבות

תשואה לפדיון: 6.9%. מח"מ: 2.4 שנים 

החברה מפעילה תחנות הדלק וחנויות הנוחות שמציגה בתקופה האחרונה צמיחה בהיקף הפעילות. בהיותה שחקנית Heavy Discount היא צפויה להיפגע פחות מהפחתת מרווח השיווק ביחס למתחרות שלה. עם זאת יש לציין כי הורדת מרווח השיווק עשויה להוריד את

הדירוג הנוכחי (BBB+). עוד יתרון של החברה הוא ביכולת המהירה להפוך אשראי לקוחות למזומן, שיחד עם הביקוש הקשיח בענף מגדיל את הוודאות בהשקעה.

 

גלובל כנפיים א' - תזרים יציב בענף תחרותי 

תשואה לפדיון: 11.3%. מח"מ: 3.7 שנים

החברה פועלת בתחום הליסינג למטוסים – רכישת מטוסים מבוגרים והחכרתם לחברות תעופה. ענף הפעילות הייחודי הזה נמצא בצמיחה מתמדת לאור התחרות הקשה בענף התעופה, התחרות שהביאה את אחד הלקוחות של החברה, אמריקן אייליינס, לפשיטת רגל. עם זאת, קופת המזומנים הדשנה של החברה (כ-60 מיליון דולר) מספקת כרית מסוימת למחזיקי האג"ח. זאת, יחד עם התזרים היציב מביאים לביטחון בהשקעה לטווח הבינוני.

 

בואינג 747 (ארכיון) בואינג 747 (ארכיון) צילום: shutterstock

 

תיק ההשקעות המומלץ -2012

 

40% - ממשלתי שקלי במח"מ של 2 עד 5 שנים

20% - צמוד ממשלתי במח"מ 4 ומעלה

13% - ממשלתי בריבית משתנה

13% - קונצרני בדירוג גבוה

4% - קונצרני במח"מ קצר ממדד אקס-בונד

10% - מניות

 

* אין לראות באמור יעוץ השקעות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x