$
המלצות ואזהרות

תחזיות 2012: רשימת המניות ואיגרות החוב המומלצות של מגדל שוקי הון

הפרויקט של "כלכליסט" למניות החמות והאג"ח שהוא חובה בכל תיק ממשיך. במגדל שוקי הון ממליצים היום על גזית גלוב, דמרי, כת"ב, מישורים וספקטרוניקס לתיק המניות, ועל אלבר, דיסקונט, ריט 1, יוניטרוניקס וחלל לתיק האג"ח. וגם: מהו תיק ההשקעות המומלץ ומה יעשו המדדים ב-2012

מישל אודי 14:0919.12.11

אתמול התחלנו את הפרויקט השנתי שלנו מניות ואגרות חוב מומלצות ל-2012. היום (ב') הגיע תורה של מגדל שוקי הון שמשלבת בהמלצותיה בין ענקית ישראלית כמו גזית גלוב לחברה קטנה ולא מוכרת יחסית כמו ספקטרוניקס. בבית ההשקעות בחרו המלצות למישורים ולדמרי למרות הסחירות הנמוכה בשל הפוטנציאל הגבוה. כמו-כן הם מצביעים על הפוטנציאל של כת"ב. גם ההמלצות על אגרות החוב מעניינות וכוללות שמות מוכרים כמו דיסקונט וחלל, אך ברשימה הקצרה נמצאת גם יוניטרוניקס.     

 

כאן ב"כלכליסט" נמשיך לפרסם מידי יום את ההמלצות של בתי ההשקעות המובילים ל-2012. בכל פעם יפרסם בית ההשקעות את 5 המניות המומלצות ביותר להשקעה שלו וכן את 5 אגרות החוב המומלצות. בסוף הרשימה ישנו גם תיק ההשקעות המומלץ והימורים של בית ההשקעות להיכן נראה את המדדים המובילים בתום 2012.

 

5 המניות המומלצות

נכתב ע"י אורן מולקנדוף, מנהל השקעות מנייתיות בישראל

 

גזית-גלוב - הטבע של הנדלן 

גזית גלוב, הינה חברת הנדל"ן גלובליות בקנה מידה עולמי, המתמחה ברכישה וניהול של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים. בנוסף, פועלת החברה בתחומי הדיור המוגן ומבני משרדים רפואיים בצפון אמריקה. החברה מאופיינת בהנהלה חזקה, יציבה ושקופה עם "רעב" לגדול לצמוח ולהתפתח תוך התמקדות בעסקי הליבה, וזאת תוך שמירה על איתנות פיננסית חזקה ומינוף בינוני. לקבוצה DNA ברור הנשמר בכל צוות. החברה עובדת בארבע יבשות ולמעלה מ- 20 מדינות וחולשת על 660 נכסים עם שטחי השכרה של כ-7 מיליון מ"ר, בתפוסה של כ-94% וששוויים עומד על מעל ל-53 מיליארד שקל עם הון עצמי של מעל ל-6 מיליארד שקל. אנו צופים למניה מחיר יעד של 50 שקל, המשקף דיסקאונט של כ-45%.

בקצרה : ניהול חזון מקצוענות לאורך שנים ותיק נכסים איכותי

 

דמרי - מבינים את השוק

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת נדלן למגורים בישראל הרווחית ביותר בענף הנדל"ן. החברה בעלת חזון, הבנת שוק הנדל"ן ומגמותיו וניהול נכון ומוקפד. דמרי שומרת על רווח גולמי של כ-25%, מהגבוהים בענף ומקפידה לחלק דיבידנד לבעלי מניותיה (באופן קבוע-שכמעט ולא קיים אם ובכלל בענף קשה זה). לחברה מלאי קרקעות גדול שנקנה או הושבח במחירים הנמוכים משווים הנוכחי. לחברה כ-1,400 יח"ד בביצוע ב-25 פרויקטים ברחברי הארץ. ברבעון האחרון דיווחה החברה על מכירת 81 יח"ד, הנתון הגבוה ביותר בענף ברבעון זה. לחברה פוטנציאל צמיחה משמעותי וכי היא נסחרת בדיסקאונט עמוק של כ-40% משווייה הכלכלי.

בקצרה: ניהול חזון ומובילות שוק ,לכל אורך השנים, בגאות ובשפל היא מרוויחה ומצליחה

 

כלל ביוטכנולוגיה - פוטנציאל גבוה 

אבי פישר, יו"ר כת"ב אבי פישר, יו"ר כת"ב צילום: ורדי כהנא

האיכות של חברת כלל ביוטכנולוגיה מאופיינת בניהול איכותי ובפורטפוליו בעל פוטנציאל גבוה. החברה, מאופיינת ביכולת בחירת והשבחת החברות הכלולות בפורטפוליו. פורטפוליו החברה כולל פוטנציאל גבוה ליצירת ערך בטווח השנים הקרובות, כמובן במידה ותתרחש פריצת דרך במי מהחברות הכלולות בתיק. נכון להיום נמצאות 2 חברות בתהליך רישום תרופה, 3 חברות (די פארם, אנדרומדה וגאמידה סל) בשלבים הסופיים של ניסוי התרופה (phase 3) בתרופות שחלקן עשויות להוות "בלוקבסטר" משמעותי ומספר חברות נוספות נמצאות בתהליכי פיתוח מתקדמים. הצפת הערך לחברה עשויה לבוא הן מהצלחת התרופה והגעה לשוק והן מתרחיש של רכישת השליטה בחברה ע"י חברת טבע, שמממנת את הפיתוח ומחזיקה באופציות לרכישת השליטה ברבות מחברות הפרוטפוליו.

בקצרה: ניהול איכותי, פוטנציאל גבוה ל"אקזיט" בענף הביוטכנולוגיה.

 

מישורים - נסחרת עמוק מתחת לשווי 

חברת נדל"ן קנדית בבעלות ישראלית, שבעת האחרונה הכניסה משקיעים קנדיים בסדר גודל עולמי. מישוריםמחזיקה את עיקר נכסיה בצפון אמריקה, יחד עם אחזקה בנכסים מניבים גם בישראל. החברה מתמחה בקניית והשבחת נכסים בעיקר בתחום אתרי נופש. לחברה יכולת לאתר נכסים תוך השבחתם, בין היתר באמצעות מכירת חלקים מהנכס הנרכש לצד שלישי תוך רישום רווחים נאים והחזרת חלק משמעותי מההון העצמי שהושקע ולאחר מכן להישאר עם הנכס המניב. בבעלותה של מישורים מלאי קרקעות גדול. שווי הונה העצמי של החברה עומד על 388 מיליון שקל, ומציג צמיחה עקבית ומרשימה מדי שנה אך נכון להיום הדבר טרם מתבטא במחיר המניה הנסחרת בשווי שוק של 234 מיליון שקל. אנו צופים לחברה מחיר יעד של 17 שקל, המשקף דיסקאונט של כ-70%. 

בקצרה: ציר הזמן יוכיח שהביצועים בפועל יתבטאו בסוף בשווי הסחיר של המנייה.

   

ספקטרוניקס - צועדים על הצבא האמריקאי  

אחת החברות המובילות בעולם בתחום גילוי אופטי של אש, גזים ומערכות צבאיות לגילוי ולשיכוך התפוצצויות. שנת 2012 תהיה שנה מעניינת לחברה משום שישנם שני אירועים שיכולים להציף ערך משמעותי לחברה: האירוע הראשון הוא בחירת הקבוצה הזוכה במכרז של המארינס לשדרוג מערכות ב"האמרים" (החברה הגיעה לקו הגמר ביחד עם קבוצה נוספת). השני, מכרז גדול יותר לשידרוג האמרים בצבא ארה"ב כולו שגם בו מתמודדת החברה. ספקטרוניקס נסחרת במכפיל הון עצמי של 1.1 ומציגה תשואת דיבידנד של כ-6%. אנו צופים למניה מחיר יעד של 53 שקל, המשקף דיסאונט של כ-60%.

בקצרה: חברה מבטיחה עם שני אירועים גדולים שיכולים להציף ערך משמעותי נוסף.

 

האמר האמר צילום: אפי שריר

 

5 האג"ח מומלצות

נכתב ע"י יניב אדם, מנהל השקעות קרנות אג"ח ישראל

 

אלבר אג"ח ח' - בגלל הבטחונות

תשואה לפדיון: 5.6%. מח"מ 1.6 שנים 

אלבר הינה אחת משלוש חברות הליסינג הגדלות בישראל. החברה מחזיקה בצי של כ-31 אלף כלי רכב .החברה פועלת בנוסף בתחומי השכרת רכב ומכירת רכבים. אג"ח סידרה ח' מהווה אלטרנטיבת השקעה מעניינת בגלל מספר סיבות: תשואה גבוהה יחסית, מח"מ נמוך, בטחונות – לסדרה, בטחונות שהינם שיעבוד על ציי רכב ביחס LTV (יחס הלוואה לבטוחות) של 104%, כולל מע"מ.

 

יוניטרוניקס אג"ח ג - לבעלי אורך נשימה

תשואה לפדיון: 7%. מח"מ 2.9 שנים

חברה הפועלת בשני תחומים עיקריים: ייצור בקרים, פרויקט מערכות. לחברה, איתנות פיננסית המתבטאת במזומנים ובטוחות של 53 מיליון שקל וביחס שוטף של 2.32. לאג"ח סידרה ג' שעבוד שלילי. אג"ח זה "סובל" מסחירות נמוכה ומתאים למשקיעים בעלי טווח השקעה ארוך יחסית.

 

ריט 1 , סדרה 1 - תשואה נאה בסיכון נמוך

תשואה לפדיון: 2.9%. מח"מ 2.9 שנים

ריט 1 הינה קרן נדל"ן מניב שנסחרת בתל אביב. יחס הון עצמי למאזן הינו כ-40.4% וכל נכסי החברה לא משועבדים. לקרן נגישות טובה מאוד לשוקי ההון ויכולת גיוס טובה גם בתקופות קשות. עם זאת, לחברה לקוח מהותי אחד - אמדוקס האחראית לכ-19% מהכנסותיה. האג"ח מהווה השקעה בעלת תשואה נאה יחד עם סיכון נמוך.

  

דיסקונט אג"ח ט' - פוטנציאל לרווחי הון 

תשואה לפדיון: 5.2%. מח"מ 5 שנים

האג"ח של דיסקונט סובל לאחרונה מסנטימנט שלילי הנובע מיציאת משקיעים מאג"ח קונצרני שקלי בריבית משתנה. האג"ח נמצא במרווח גבוהה של מעל ל-2% ממשלתי מקביל - מרווח גבוה מהמרווחים של אג"חים צמודים מקבילים של הבנק. האג"ח מאפשר קבלת תשואה גבוהה יחסית עם פוטנציאל לרווחי הון עם שינוי במדיניות הריבית.

  

חלל אג"ח י' - בטחון בעמוס 5

תשואה לפדיון: 5.1%. מח"מ 2.8 שנים

החברה נמצאת בשליטת קבוצת יורוקום של שאול אלוביץ'. חלל שיגרה לאחרונה את הלויין עמוס 5 המשועבד לבעלי אג"ח י'. ההון העצמי של החברה מהווה כ-24.25% מהמאזן ויחס שוטף חזק ועומד על 3.62. החברה מזחיקה כרית מזומנים של 98 מיליון דולר. האג"ח מספק תשואה נאה שיחד עם בטחונות מהווה השקעה מעניינת.

 

עמוס 5 בדרך לשיגור עמוס 5 בדרך לשיגור

 

תיק ההשקעות המומלץ 

נכתב ע"י זיו ספיר, מנהל לקוחות פרטיים ודסק חו"ל

 

התיק המומלץ להשקעה הוא תיק עם 80% חשיפה לאג"ח ו-20% למניות. החלק המנייתי מורד מ-60% מניות בארץ והשאר בחו"ל - בעיקר בארה"ב. בחלק האג"ח מומלץ שחציו יורכב מאג"ח צמוד מדד ממשלתי ואג"ח בדירוג גבוה (דירוג A ומעלה) עם מח"מ (משך חיים ממוצע של האיגרת) בינוני של 5 שנים. מרבית האפיק הצמוד (35% מסך התיק) יושקע באג"ח קונצרני ועוד 8% בממשלתי. שאר תיק ההשקעות, כ-38% יושקע באפיק שקלי ממשלתי עם מח"מ בינוני-קצר של 4 שנים.

  

פינת ההימורים 

 

מה יעשה מדד ת"א 25 בשנה הקרובה? יישאר בטווח של 950 עד 1,200 נקודות

מה יעשה מדד דאו ג'ונס בשנה הקרובה? יישאר בטווח של 11 עד 12 אלף נקודות

שער הדולר בעוד שנה - 3.8 עד 4 שקלים

שער היורו בעוד שנה - 4.9 - 5.1 שקלים

 

מחר יופיעו ההמלצות של מנורה מבטחים ל-2012

בטל שלח
    לכל התגובות
    x