$
בורסת ת"א

בעלי האג"ח של דלק נדל"ן: "לא ניתן לתשובה לעזוב את החברה כל עוד היא זקוקה לו"

הנציגות של אג"ח כ"ה הציגו מתווה נוסף להסדר הכולל הזרמה של 600 מיליון שקל, קבלת 45% ממניות דלק נדל"ן עם התחייבות של תשובה להצעת רכש עבור המניות לפי שווי חברה של 500 מיליון שקל והשקת שלוש סדרות אג"ח חדשות בהיקף של 1.4 מיליארד שקל

שהם לוי 13:2708.12.11

"בהיעדר כתב התחייבות מקובל ומוסכם של דלק נדל"ן לקבל מידע מהחברה, אנחנו לא מנהלים עימה משא ומתן" אמר היום (ה') עו"ד גיא גיסין המייצג את בעלי האג"ח מסדרה כ"ה של דלק נדל"ן בפתיחת דבריו באסיפת בעלי האג"ח.

 

"יש שתי התחייבויות מהותיות שנתן תשובה לחברה: הראשונה להזרים 250 מיליון שקל והשנייה לרכוש את מניות אלעד מגורים. מתוך סכום זה מימש תשובה התחייבויות רק ב-30 מיליון שקל" טען גיסין.

 

עורך הדין של בעלי האג"ח טען כי החלטת רואי החשבון שלא להכניס לחברה עד לאחרונה אזהרת "עסק חי" נבעה מההתחייבויות של תשובה. "דלק נדל"ן עצמה טוענת שהתחייבויות של יצחק תשובה פקעו. אם הדירקטורים ידעו שאם החברה תפנה להסדר נושים, או תשנה את תוכניות העבודה שלה אין תוקף להתחייבות, אז החברה הייתה צריכה להיות מודעת לכך טרם החתימה על הדו"חות. באף אסיפת בעלי אג"ח לא נאמר שההתחייבויות של תשובה פקעו", ציין גיסין.

 

אדוארד קלר המייעץ לנציגות בעלי האג"ח של דלק נדל"ן אמר באסיפה כי יצחק תשובה אינו האויב של בעלי האג"ח של דלק נדל"ן מאחר והוא החליט שהוא מעוניין להגיע להסדר עם בעלי האג"ח. "תשובה נענה לרחשי הציבור. אני מאמין שלאור ההחלטה שלו, תשובה יקשה בעתיד להסתתר מאחורי ההגדרה של חברה בע"מ. ההישגים של התקשורת וכל הסדרות הן שהבאנו את תשובה להכיר באחריות שלו למצב וזה מה שייתן את הפתרון. ההחלטה של תשובה חשובה ואסטרטגית".

 

"אנחנו הבאנו לידיעתו של תשובה שהזמן לא פועל לטובתו אלא לטובתנו ולכן נדרוש את המקסימום, כולל מילוי כל ההתחייבויות שלו לפני ההליכה להסדר" אמר קלר. עוד הוא הוסיף כי "במהלך חודשים רבים גם תשובה וגם החברה לא סיפקו לנו כל האינפורמציה כדי שבעלי האג"ח יקבלו את ההחלטות הנכונות". עוד הוא ציים כי תשובה שילם לבנקים ולגורמים שונים שכר גבוה מאוד ובהם יבחנו את פעילות הדירקטוריון של החברה.

 

המתווה של קלר

 

בנציגות דורשים הזרמה של 350 מיליון שקל בנוסף להצעת תשובה להזרמה של 250 מיליון שקל. קלר מציע להחליף את כל איגרות החוב בשלוש סדרות חדשות: סדרה ראשונה בהיקף של 800 מיליון שקל ל-8 שנים כאשר לחמש שנים יהיה גרייס וריבית צמודה למדד ועוד 5.7%. לאחר חמש שנים תעלה הריבית הצמודה ל-8%. סדרת שנייה בהיקף של 400 מיליון שקל צמודה למדד כאשר פירעון הקרן יתבצע בתשלום אחד בחלוף 6 שנים. זאת בריבית של 6%. סדרה שלישית בהיקף של 200 מיליון שקל והיא תהיה סדרה קצרה וצמודה למדד המחירים לצרכן בתוספת ריבית של 2%. הסדרה תיפרע בתוך שנתיים ממועד ההסדר.

  

"אנחנו לא משחררים את תשובה מהאחריות, הוא לא יעזוב את החברה כל עוד היא זקוקה לעזרתו. תשובה יהיה מחויב לצאת להצעת רכש לבעלי האג"ח של דלק נדל"ן אחרי שקידוח תמר יתחיל להניב הכנסות משמעותיות", מסביר קלר. הצעת הרכש היא לפי שווי של 500 מיליון שקל ל-45% ממניות דלק נדל"ן שיקבלו בעלי האג"ח בהסדר.

 

כמו כן דורשים שם כי עסקאות בעלי עניין בהיקף מהותי יוכפפו לאישור בעלי האג"ח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x