$
בורסת ת"א

אביב ארלון חתמה על עסקה לרכישת 6 מרכזים מסחריים בארה"ב תמורת כ-90 מיליון דולר

שיעור התפוסה הממוצע במרכזים המסחריים הינו כ-90%, והרווח התפעולי השנתי הכולל בגין המרכזים המסחריים הינו כ-9.6 מליון דולר

כתב כלכליסט 11:0404.12.11

אביב ארלון חתמה על עסקה לרכישת 6 מרכזים מסחריים בארה"ב בשטח כולל להשכרה של כ-1.2 מיליון רגל רבוע (square feet) כ-110,000 מ"ר. הרכישה נעשית באמצעות חברת בת, בבעלות משותפת (50%) עם צד נוסף, אשר אינו קשור לחברה.

 

לפי ההסכם, ירכשו השותפים את זכויות הבעלות בשישה מרכזים מסחריים בעלות כוללת של כ-90 מיליון דולר. השלמת העסקה כפופה לביצוע בדיקות נאותות לשביעות רצון החברה ושותפתה.

 

שיעור התפוסה הממוצע במרכזים המסחריים הינו כ-90%, והרווח התפעולי השנתי הכולל (NOI) בגין המרכזים המסחריים הינו כ-9.6 מליון דולר. רווח תפעולי זה משקף תשואה של כ-10.8% ביחס למחיר הרכישה. הצדדים פועלים להשגת מימון בנקאי אשר ישמש לצורך השלמת העסקה.
מה דעתך על מניית אביב ארלון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

איל לב ארי, מנכ"ל אביב ארלון "עסקה מהותית זו מצטרפת לעוד 4 מרכזים מסחריים שנרכשו במהלך השנתיים האחרונות ומהווה עלייה משמעותית בהיקף פעילות אביב ארלון בארה"ב. לאחר השלמת העסקה, הפעילות המשותפת בארה"ב תחזיק כ- 2.7 מיליון רגל רבוע של שטחים להשכרה ב- 10 מרכזים מסחריים בארה"ב שיניבו תזרים מזומנים משמעותי וקבוע לחברה עם פוטנציאל נוסף להשבחה עתידית, כאשר יחול שיפור בכלכלה האמריקאית. הרכישה היא המשך ביצוע המתווה האסטרטגי של החברה להתרחב בתחום זה בארה"ב בעת הנוכחית תוך ניצול המחירים הנוחים והפער הרחב בין עלות הכסף הבנקאית לתשואה מהנכסים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x