• תפריט
בורסת ת"א

בנק הפועלים: רמת הסיכון בבורסה בת"א נותרה גבוהה מאוד

כלכלני הבנק סבורים כי עדיין לא ברור אם הצעדים שננקטו לעצור את הסחף השלילי בשווקים יספיקו לעצור את המשבר. בנק לאומי: "התנודתיות החריפה צפויה להימשך"

כתב כלכליסט 08:0602.12.11

"גם לאחר העליות האחרונות, רמת הסיכון בשוק המניות המקומי נותרה גבוהה מאוד", כך כותבים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. לדבריהם, מגמה זו תימשך "כל זמן שלא ניווכח כי השיפור הגלובלי הינו בר קיימא, וכי המגמה בשוקי המניות הגלובליים אכן התהפכה. לפי שעה, אין כל ערובה לכך. לכך נוסיף את עונת הדוחות לרבעון השלישי, שהסתיימה בנימה שלילית עם ירידה של כ-20% ברווח הנקי המצרפי של חברות המעו"ף, ואת הפסימיות של הצרכן המקומי, כפי שמשתקפת במדד אמון הצרכנים. לפיכך, גורמי הסיכון עדין תלויים וקיימים גם במישור המקומי".

 

 

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
83% 0% 17%

 

בבנק הפועלים כותבים, כי השבוע האחרון בשווקים היה חיובי, בהשראת מהלכים שונים שננקטו על ידי הבנקים המרכזיים והממשלות בעולם, על מנת לנסות ולבלום את הסחף השלילי, בעיקר בכלכלה האירופית. אלא שלאורך זמן, לא ברור האם הוזלת ריביות ה-SWAP והגדלת קרן הסיוע האירופית יספיקו בכדי לעצור את המשבר המתגלגל ביבשת, ומכאן את השפעתה השלילית על הכלכלה הגלובלית ועל שוקי ההון. לפי שעה, נראה כי בעולם נטו השבוע השווקים לצד האופטימי יותר – מה שדרבן גם את השוק המקומי לרשום עליות שערים חדות בסיכום שבועי.

 

כלכלני בנק לאומיסבורים כי בטווח הקצר, "התנודתיות החריפה צפויה להימשך ואופן ניהול המשבר באירופה יכתיבו את כיוון השוק. יש לקחת בחשבון גם את הסיכונים הייחודיים לשוק המקומי הנובעים מהרגישות לשינויים בסביבה הגיאופוליטית ואת ההשפעות האפשריות של החלטות ועדת הריכוזיות וועדת טרכטנברג. כל אלה מדגישים את החשיבות שבהתנהלות מושכלת וזהירה לנוכח רמת הסיכון הגבוהה".

 

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x