$
בורסת ת"א

מצלאוי: יתכן שתיווצר מגמה שלילית במחירי הדירות בגלל המחאה החברתית

הרווח הנקי זינק ביותר מפי 3 ל-16.6 מיליון שקל. מצלאוי מעריכה כי הירידה בקצב מכירת הדירות צפויה להיות זמנית בלבד. מתחילת הרבעון הרביעי ועד למועד פרסום הדוחות הכספיים מכרה החברה דירות בודדות

שהם לוי 21:1929.11.11

האם המגמה בשוק הדיור הישראלי השתנתה? על פי דוחות הרבעון השלישי של חברת הבנייה מצלאוי שפורסמו היום בבורסה, יתכן שתיווצר מגמה שלילית במחירי הדירות בגלל המחאה החברתית, אך מנגד מעריכה החברה כי הנסיגה בהיקף המכירות הינה זמנית בלבד.

 

מתחילת הרבעון הרביעי ועד למועד פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השלישי הצליחה החברה למכור דירות בודדות בלבד, כלשונה, כך שאם לא תמכור בדצמבר כמות דירות משמעותית, תציג החברה רבעון נוסף של קיפאון במכירות.

מה דעתך על מניית מצלאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"במהלך הרבעון השלישי הורגשה מגמה של ירידה דרסטית עד כדי הקפאה, בקצב מכירת הדירות למגורים, הן ברחבי הארץ והן בפרויקטים של החברה, ובתחילת הרבעון הרביעי עד למועד פרסום הדוחות הכספיים החלה מכירה של דירות בודדות", כתב דירקטוריון החברה.

 

בשלב זה מציינת מצלאוי כי היא לא מסוגלת להעריך מה מידת ההשפעה האפשרית של יישום המלצות ועדת טרכטנברג (במידה והממשלה תיישם אותם) וכן את השפעת הצעדים שננקטו להוזלת מחירי הדירות.

 

הכנסות החברה ממכירת דירות ומנכסי השכרה הסתכמו ב-161.7 מיליון שקל, לעומת 130.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול בהכנסות נובע במסירה גדולה יותר של דירות.

 

דירקטוריון מצלאוי מציין כי במהלך הרבעון השלישי מסרה החברה 95 דירות, היקף שנחשב גבוה יחסית. בהתאם הכירה החברה בהכנסות מפיתוח מקרקעין שהניבה לה רווח גולמי גבוה ברבעון השלישי, מה שלא צפוי לטענתה לחזור על עצמו ברבעונים הקרובים.

 

מאז תחילת השנה מכרה החברה 24 יחידות דיור, כשחלקה הוא 22 יחידות דיור.

 

בשורה התחתונה הציגה החברה קפיצה של יותר מפי 3 ברווח הנקי ל-16.6 מיליון שקל. זאת בהשוואה לרווח נקי של 5.2 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x