בורסת ת"א

אפריקה מגורים הרגישה את ההאטה בשוק הדיור אך רשמה זינוק ברווחים ברבעון השלישי

למרות שהחברה הודיעה כי הורגשה ירידה בקצב מכירת דירות למגורים ברבעון, הרווח הנקי זינק ב-84.2% ל-22.1 מיליון שקל והכנסות החברה ברבעון צמחו ב-38% ל-193.2 מיליון שקל

מעין מנלה 09:3513.11.11

ההאטה בשוק הדיור הורגשה בחברת הנדל"ן אפריקה מגורים, מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב. החברה הודיעה בדו"חותיה הכספיים שפרסמה היום (א') כי במהלך הרבעון השלישי הורגשה ירידה בקצב מכירת דירות למגורים בארץ ובאתרי החברה. ההסבר לכך, לפי החברה, נעוץ כנראה במחאה הציבורית נגד יוקר המחייה אשר גרמה לרוכשים פוטנציאלים להימנע מקבלת החלטות רכישה עד להתבהרות המצב. עם זאת, בסופו של דבר רשמה החברה ברבעון עלייה בהכנסות וכן ברווח הנקי.

מה דעתך על מניית אפריקה מגורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הרווח הנקי של החברה צמח ב-84.2% ל-22.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, מ-11.9 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון ב-193.2 מיליון שקל לעומת 140 מיליון שקל ברבעון המקביל, גידול של 38%.

 

ההאטה במכירת דירות למגורים הייתה זמנית, עם זאת ולפי החברה, "בשבועות האחרונים מורגשת התעוררות במכירות באתרי החברה, ואולם, בשלב זה לא ניתן להעריך את היקף השינוי במגמה או מידת קביעותו".

 

ההכנסות ממכירת דירות ברבעון השלישי עלו ל-124.6 מיליון שקל לעומת 120 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות ממכירת קרקעות זינקו מ-3.4 מיליון ב-2010 ל-43.7 מיליון שקל ברבעון השלישי השנה. הרווח הגולמי ממכירת דירות ברבעון השלישי של השנה הסתכם בכ- 33.2 מיליון שקל שהיוו 27% מההכנסות לעומת רווח גולמי של 27.2 מיליון שקל, אשר היוו 23% מסך ההכנסות ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח התפעולי ברבעון השלישי של שנת 2011 הסתכם ב- 35.6 מיליון שקל, שיעור רווח של כ-18.4%, לעומת רווח תפעולי של 22.8 מיליון שקל המייצג רווח תפעולי של כ-16.3%.

 

אורן הוד, מנכ"ל אפריקה מגורים מסר כי: "ברבעון השלישי של 2011 הסתמנה האטה בביקושים לדירות מגורים בשוק. החברה הקפידה על ניהול סיכונים גבוה ונכנסה לתקופה זו עם מלאי נמוך של דירות זמינות למכירה ולכן ההשפעה של התקופה על החברה הייתה נמוכה. מבחינה עסקית, החברה נמנעה במהלך השנתיים האחרונות מרכישת קרקעות במחירים גבוהים, אנו ממשיכים לפעול בהתאם לתוכניות העבודה שלנו, כאשר לרשות החברה עומד צבר פרויקטים מגוון המאפשר לה גמישות מרבית בניהול קצב הביצוע והשיווק של הפרויקטים השונים. יודגש כי, שוק הנדל"ן עבר בשנה האחרונה עליות ומורדות כאשר בשבועות האחרונים מסתמנת התאוששות מסוימת בקצב הביקושים בשוק, אך עדיין מוקדם לקבוע האם מדובר בשינוי מגמה. החברה תמשיך ליישם את תכוניותיה העסקיות באופן מבוקר ושמרני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x