$
בורסת ת"א

מגדל: "תוצאות הרבעון של גב ים היו מעל לציפיות - המלצת קנייה חזקה"

מוקדם יותר היום דיווחה החברה על עלייה של 11% בהכנסות מהשכרת מבנים ל-83 מיליון שקל, כאשר עיתוי שיערוך הנכסים הוריד את הרווח הנקי של החברה ביותר מפי 2 ל-31 מיליון שקל

שי סלינס 10:1107.11.11

חברת גב ים, מקבוצת אי.די.בי שבשליטתו של נוחי דנקנר דיווחה היום על דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה והציגה עלייה בהכנסות מהשכרת מבנים וירידה ברווח הנקי כתוצאה משערוך נכסים.

 

מה דעתך על מניית גב ים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ברבעון השלישי של שנת 2011 הסתכמו ההכנסות החברה ב-83 מיליון שקל, לעומת 75 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של 11%. מהחברה נמסר כי הגידול נבע בעיקר מאכלוס פרויקטים חדשים בפארק גב-ים הרצליה צפון ובמודיעין, בהיקף של 18 מיליון שקל, והן מעלייה בדמי השכירות, בהיקף של 6 מיליון שקל, וזאת, מעבר לקיטון כתוצאה ממימוש נכסים מניבים במהלך השנה החולפת, בהיקף של 4 מיליון שקל.  

 

הרווח הנקי הסתכם ב-31 מיליון שקל, לעומת 76 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2010. הקיטון נבע מעיתוי עדכון השווי ההוגן של נכסיה המניבים של החברה.

 

אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון: "אכלוסי שטחים ועלייה קלה בשכ"ד הביאו לגידול בהכנסות, כאשר גם בתפוסה הממוצעת חל שיפור והיא נמצאת ברמה גבוהה של כ-96%. בתחום המגורים, מורגשת השפעת ההאטה בשוק הדיור, כאשר כמות המכירות ירדה בכמחצית לעומת שני הרבעונים הקודמים. אולם, קצב המכירות עד כה עולה על הציפיות, כאשר נמכרו כ-70% מכלל הדירות בבניינים שבבנייה. אנו ממליצים על גב ים בהמלצת קניה עם מחיר יעד (מתואם דיבידנד) של 886 שקל".

 

רפי ביסקר, יו"ר החברה: "לצד שיעור תפוסה ממוצע של 96% בנכסים הקיימים, גב-ים נמצאת בתהליכי ייזום ובניה של מספר פרויקטים משמעותיים באזורי הביקוש במרכז הארץ. יתר על כן, כפי שדיווחנו בימים האחרונים, החברה מרחיבה את פעילותה באזור הנגב ותקדם את הקמת פארק ההיי-טק בבאר שבע בשטח מבונה כולל של כ-192 אלף מ"ר, פרויקט שיהווה עוד מנוע צמיחה משמעותי בחברה".

 

שרון שוופי, מנכ"לית גב-ים: "בימים הקרובים נתחיל בהקמתו של הפרוייקט במתחם מפעלי חמצן בהרצליה פיתוח. הפרוייקט יכלול שני מבני משרדים, מעל קומות מסחר וחניה, בהיקף כולל של מעל ל-50 אלף מ"ר. במקביל לפעילות הנדל"ן המניב, פרוייקט המגורים "רמת הנשיא" בחיפה כבר מהווה הצלחה מוכחת - כבר כיום אנחנו עומדים על כ-200 דירות, שנמכרו מתוך כ-280 יח"ד בשלושת הבניינים הראשונים, שיצאו לשיווק, ושהקמתם החלה ברבעון השני. אם מסתכלים על הדוחות הכספיים של החברה לא ניתן להבחין בהאטה בשוק הנל"ן המניב בישראל". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x