שווקי חו"ל

חומי שמיר: "גיוון צומחת שנה אחרי שנה - בתחום הכשור הרפואי זה נדיר"

הרווח הנקי של החברה עלה ב־66% והסתכם ב־5.3 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים יובל ינאי: "אנחנו מקווים להמשיך ליהנות מהצמיחה באירופה ובאסיה"

שניר הנדלר 07:2403.11.11

"גיוון אימג'ינג צומחת שנה אחרי שנה מזה 10 שנים. עבור חברות מכשור רפואי כמו גיוון זה נדיר. אני לא חושב שיש חברות דומות", כך אמר אתמול ל"כלכליסט", מנכ"ל גיוון חומי שמיר לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השלישי.

 

לדבריו, "הרבעון החולף היה טוב מאוד ולמרות המצב הקשה בעולם, הצלחנו להגדיל את המכירות ואת הרווחיות של גיוון", הסביר שמיר.

 

הכנסות גיוון צמחו ברבעון השלישי ב־16% ל־44.7 מיליון דולר. עיקר הצמיחה (במונחים כספיים) נובע מעלייה של 12% לעומת הרבעון המקביל, בכמות קפסולת מצלמה לאבחון אי־סדרים במעי הדק שמכרה גיוון ברבעון השלישי.

 

רכישות משתלמות

 

במקביל לצמיחה האורגנית, נהנתה גיוון גם מצמיחה בפעילויות שרכשה בשנים האחרונות: הקטטרים למדידת חומציות ולחצים בתוך הוושט שקיבלה גיוון עם רכישת סיירה סיינטיפיק בדצמבר 2008 וקו המוצרים של בראבו לאבחון צרבת כרונית, שרכשה ב־2010 המשיכו לצמוח גם ברבעון השלישי. נכון להיום מוצרים אלה מהווים כ־30% מההכנסות השנתיות ובגיוון מקווים שהן ימשיכו להוות מקור לצמיחה עקבית גם בשנים הקרובות.

 

 

"מבחינה כספית העלייה במכירות הגלולות השפיעה יותר מהרכישות על הצמיחה של גיוון", ציין סמנכ"ל הכספים של גיוון יובל ינאי. אנחנו גאים בכך שלמרות האתגרים איתם אנחנו מתמודדים בשוק האמריקאי אנחנו כמעט ולא סובלים מירידה בהכנסות. אנחנו משקיעים הרבה מאוד מאמצים כדי לשמור על אותה רמת מכירות".

 

לדבריו, "אנחנו מקווים להמשיך לשמור על יציבות במכירות הגלולות בארה"ב ולהמשיך ליהנות מהצמיחה שאנחנו משיגים בשווקי אירופה ובמזרח אסיה – שווקים שפחות בשלים מהשוק האמריקאי", ציין ינאי.

 

שמיר מציין כי בסוף המחצית הראשונה, התקשתה גיוון לחזות את ביצועי הפעילות באירופה עד סוף 2011. כעת, הוא צופה כי החברה תשיג צמיחה של 15% ביבשת.

 

את הרבעון השלישי של 2011 סיכמה גיוון עם רווח נקי מתואם של 5.3 מיליון דולר - עלייה של 66% לעומת הרבעון המקביל. במהלך הרבעון השלישי ייצרה גיוון תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 5.8 מיליון דולר. נכון לרבעון השלישי, בקופתה של גיוון מזומנים והשקעות לטווח קצר בהיקף של 96.2 מיליון דולר. לדברי ינאי תזרים המזומנים של גיוון מבטא את חוזקה של החברה. "תזרים המזומנים שאנחנו מייצרים מקרב אותנו חזרה לקופה של 100 מיליון דולר - הסכום שהיה בקופה לפני שרכשנו שתי חברות וחילקנו דיביבדנד (בהיקף מצטבר של 16 מיליון דולר - ש"ה).

 

תחזית הרווח לא השתנתה

 

במקביל לפרסום תוצאות הרבעון השלישי של 2011 עדכנה גיוון כלפי מעלה את תחזית ההכנסות של החברה. גיוון בניהולו של חומי שמיר צופה שהכנסותיה השנתיות יהיו בטווח של 173–177 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת בטווח של 173-165 מיליון דולר. התחזית המעודכנת משקפת צמיחה שנתית של עד 12%. תחזית זו גוזרת ברבעון הרביעי, שבאופן מסורתי הוא הרבעון החזק של גיוון, צפי להכנסות של 43-47 מיליון דולר.

 

על אף העלאת תחזית ההכנסות, בגיוון בחרו להותיר את תחזית הרווח ל־2011 כולה על כנה. גיוון מצפה להשיג השנה רווח מתואם של 19.7—21.2 מיליון דולר המשקף עלייה של 0.5%-8.3% לעומת הרווח הנקי המתואם שהשיגה גיוון ב־2010.

 

המנכ"ל, חומי שמיר: "גיוון צומחת שנה אחרי שנה מזה 10 שנים, וזה נדיר עבור חברות מכשור רפואי. אני לא חושב שיש חברות דומות"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x