$
שווקי חו"ל

אובמה הורה ל-FDA לנקוט בצעדים לצמצום המחסור בתרופות

בכל שנה נגרמים מאות מקרי מוות בארה"ב בשל מחסור בתרופות חיוניות, בעיקר בשל היעדר כושר ייצור אצל חברות התרופות

סוכנויות הידיעות 19:1731.10.11

בכל שנה מתים בארה"ב מאות חולים בשל מחסור בתרופות, שרובן הן תרופות חירום. כעת, ברק אובמה, נשיא ארה"ב נרתם כדי לטפל בבעיה.

  

מהבית הלבן נמסר כי אובמה מתכוון לחתום הלילה על הוראת מנהלים, החמישית במספר השבוע, בה יורה ל-FDA לנקוט במהלך על מנת לצמצם את המחסור.

הוראה זו תהיה הפעולה האחרונה במסגרת שורת הוראות המנהלים של אובמה שלא דורשות את אישור הקונגרס האמריקאי. אובמה נוקט בדרך זו עקב הקושי שלו להעביר חוקים בקונגרס האמריקאי בצורה מהירה ויעילה.

 

במקביל יצהיר אובמה על תמיכתו בהצעת החוק שתיאלץ את יצרניות התרופות להודיע למנהל התרופות והמזון כשישה חודשים לפני מסחור פוטנציאלי. במסגרת הרגולציה הנוכחית, יצרניות התרופות חייבות להודיע ל-FDA אם תרופות חיוניות נמצאות במסחר.

 

אובמה מצידו נוקט היום בפעולה הדחופה, מאחר ולטענתו אין הוא יכול להמתין עד שהקונגרס יכריע את הכף ויטפל בנושא בצורת חקיקה.

 

מנהל התרופות האמריקאי דיווח היום על 178 מקרים של מחסור בתרופות שהתרחשו בשנה שעברה, בעוד מספר מקרי המסחור ממשיך לעלות בשנה הנוכחית. הסיבות העיקריות למסחור הן בעיות של איכות או ייצור, לעתים המסחור נובע מעיכובים בקבלה של חומרים לייצור התרופות. חלק מחברות התרופות מפסיקות לייצור תרופות שהן לא רווחיות עבורן, וכך גוברים מקרי המסחור. על פי החקיקה כיום, ל-FDA אין סמכות לאלץ את חברות התרופות להמשיך בייצורן של תרופות מסוימות.

 

אחד ממקרי המחסור הידועים ביותר היא של מחלקת הרפואה הציבורית באלבמה שדיווחה באביב האחרון על תשעה מקרי מוות ו-10 חולים שנפגעו מזיהום בקטריאלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x