$
בורסת ת"א

דרך צלחה: אושר המיזוג בין דלק רכב לקמור

רשות ההגבלים העסקיים אישרה את המיזוג בין יבואנית פורד ומאזדה לבין יבואנית ב.מ.וו, בתנאי שימכרו את זיכיון יבוא מכוניות צ'רי הסיניות

גולן חזני 20:3630.10.11

הוועדה המיוחדת של רשות ההגבלים העסקיים אישרה את המיזוג בין דלק רכב, יבואנית פורד ומאזדה, לבין קמור מוטורס, יבואנית ב.מ.וו. אמנם הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, הסתייג תחילה מעסקת המיזוג בשל חשש לפגיעה בתחרות, אולם בסופו של דבר אישר את ביצועה.

 

המיזוג אושר בתנאי שדלק מוטורס תמכור את אחזקות קמור בזיכיון ליבוא לישראל של מכוניות המיוצרות על ידי צ'רי הסינית.

 

העסקה האמורה נחתמה בחודש יולי, ובמסגרתה אמורה היתה דלק רכב - שבשליטת גיל אגמון וקבוצת דלק - לרכוש את השליטה בקמור מוטורס מידי דני ברנר. דלק רכב היתה אמורה לרכוש 64.2% מקמור תמורת 162 מיליון שקל - מחיר המשקף לחברה שווי של 253 מיליון שקל.

 

קמור מוטורס היא היבואנית של מכוניות ואופנועי היוקרה של ב.מ.וו לישראל. חסרונה התחרותי של קמור היה טמון בעובדה שלא עמד מאחוריה גוף המייבא מכוניות משפחתיות, ומכאן רצונה להתמזג עם דלק רכב המייבאת את מכוניות מאזדה ופורד.

 

מצדה של דלק רכב, רכישת קמור אמורה היתה להשלים לה את היצע כלי הרכב, ולאפשר לה לחדור גם לפלח מכוניות היוקרה.

 

ברקע לרצונה של דלק רכב להתרחב נמצא גם מצבה המידרדר: את הרבעון השני של השנה היא סיימה עם ירידה של 300 מיליון שקל במכירות, שהסתכמו ב־893 מיליון שקל, לעומת 1.2 מיליארד שקל ברבעון המקביל. הדבר נובע מירידה במכירות מאזדה, שמסרה 5,644 מכוניות בלבד ברבעון השני, לעומת 8,243 ברבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x