$
שוקי חו"ל

הבנקים בצרפת הרגיעו כי הם יכולים להתמודד עם החשיפה לאג"ח ממשלתי - המניות זינקו

סוסייטה ג'נרל נסגרה בעלייה של 15% אחרי שצנחה במהלך היום ב-8.1% ו-BNP פריבה עלתה ב-7.2% אחרי שאיבדה 12%; מנכ"ל סוסייטה ג'נרל אמר כי "ניתן להתמודד" עם חשיפת הבנק לאג"ח של מדינות אירופה

בלומברג 19:5413.09.11
מניות הבנקים הגדולים בצרפת, BNP פריבה וסוסייטה ג'נרל עברו היום מירידות ונסגרו בעליות במסחר בפריז לאחר שדחו טענות לגבי גישתן למימון.

 

BNP פריבה, אשר צנחה ב-12% במהלך היום עלתה בסופו של יום המסחר ב-7.2% וסוסייטה ג'נרל אשר צנחה ב-8.1% נסגרה היום בעלייה של 15%. זאת
לאחר שמנכ"ל סוסייטה ג'נרל, פרדריק אוודאה אמר בראיון לרשת הטלוויזיה של בלומברג כי "ניתן להתמודד" עם חשיפת הבנק לאג"ח של מדינות אירופיות מבלי להצטרך גישה למימון של השווקים בארה"ב.

 

"עבור הבנקים שלנו, החשיפה לאג"ח ממשלתי היא נמוכה וניתנת לניהול", אמר אוודאה. "יש לנו הגנות רבות של נזילות ואנחנו מתאימים את עצמנו להפחתה בחשיפה למימון משוק-הכסף".

 

שני הבנקים צנחו ביותר מ-10% אתמול על רקע חשש מהורדת דירוג אפשרית על ידי מודי'ס בעקבות חשיפתן לחוב של יוון. מלווים צרפתים נמצאים בראש רשימת הנושים של יוון עם חשיפה של 56.7 מיליארד דולר לחוב פרטי וממשלתי.

 

"השוק יחפש לתמחר את השפעת המקרה הגרוע ביותר של חדלות פירעון של יוון על הבנקים – והתבטאותו של אוודאה מתייחסת לזה – ההשפעה של חוסר במימון דולרים, משפיעה על בנקים רבים ולא רק על הבנקים בצרפת", אמר ג'ונתן טייס אנליסט בנקים בבלומברג אינדסטריז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x