$
שוקי חו"ל

דיווח: מוד'יס תוריד את דירוג החוב של הבנקים הגדולים בצרפת

BNP פריבה, סוסייטה ג'נרל וקרדי אגריקול עלולים לספוג הורדת דירוג בשל חשיפתם ליוון; ללא סיוע מהאיחוד האירופי יוון צפויה להיקלע לחדלות פירעון בתוך שבועות ספורים

סוכנויות הידיעות 13:5011.09.11

הבנקים הגדולים בצרפת לפי שווי שוק, BNP פריבה, סוסייטה ג'נרל וקרדי אגריקול, עלולים לספוג הורדה בדירוג על ידי סוכנות מודי'ס כבר השבוע, בשל חשיפתם ליוון - כך מסרו גורמים המקורבים לנושא לסוכנות הידיעות בלומברג.

 

ביוני האחרון הודיעה מודי'ס כי תבחן את חוסר ההתאמה העשוי
להיווצר בין השפעת חדלות פירעון אפשרית של יוון לבין הדירוגים הנוכחיים של הבנקים. השבוע צפויות הורדות דירוג, עם סיומה של תקופת הביקורת - כך לפי אותם גורמים, אשר מסרו את המידע בעילום שם בשל חיסיון הנושא.

 

שרי האוצר של מדינות ה-G7 שנועדו בסוף השבוע בצרפת הודיעו כי יתמכו בבנקים ויפעלו לאישוש הצמיחה הכלכלית באיחוד האירופי.

 

"אנחנו ננקוט את כל הצעדים הדרושים על מנת להבטיח יציבות של מערכת הבנקאות והשווקים הפיננסיים", אמרו שרי האוצר של ה-G7 ונגידי הבנקים המרכזיים בהודעה משותפת שפורסמה במהלך הכינוס במרסיי, צרפת.

 

הדירוג של מודי'ס לחוב ארוך הטווח של BNP פריבה וקרדי אגריקול הוא כרגע Aa2 הדירוג השלישי הגבוה ביותר. לקרדי אגריקול הדירוג השני בגובהו.

 

עיקר הסיכון של קרדי אגריקול, הבנק השלישי בגודלו בצרפת, מקורו בחטיבה היוונית שלו, אמפוריקי בנק, אשר ספג הורדה בדירוג בראשית החודש. סוסייטה ג'נרל, הבנק השני בגודלו בצרפת לפי שווי שוק, צפוי לסיכונים בשל השקעתו בג'נרל בנק היווני. ל-BNP פריבה אין חטיבה יוונית אך הוא צפוי לסיכונים בשל השקעה ישירה בחוב היווני, מסרה מודי'ס.

 

על רקע משבר האמון המעמיק, ראש ממשלת יוון יורגוס פפנדריאו מסר הבטחתו שלשום בנאום שנשא בת'סלוניקי בצפון המדינה, כי יוון תעמוד ביעדי התקציב שלה ותבצע רפורמות מקיפות. פפנדריאו אמר את הדברים כשברקע הפגנות סוערות בהשתתפות אלפי אזרחים שהתקיימו באותה שעה בעיר. "גם אם המיתון השנה הוא גדול הרבה יותר מהתחזיות המקוריות, יוון תעמוד ביעדים הפיסקאליים שלה ותעשה את כל הנדרש לשם כך", הדגיש.

 

ללא סיוע ממנגנון החילוץ האירופי צפויה יוון להיקלע לחדלות פירעון בתוך שבועות ספורים – כך לפי גורמים בכירים בממשלת יוון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x