$
בורסת ת"א

חוות הדעת שהזמין בן דב חושפת: שווי סמסונג זינק פי 2 בתוך תשעה חודשים

הערכת שווי לסמסונג מסוף 2010 קובעת לחברה שווי של 404 מיליון שקל. ההערכה הנוכחית של פאהן קנה קובעת לה שווי של 811 מיליון שקל

לירוי פרי 07:2408.09.11

טאו תשואות, שבשליטת אילן בן־דב (70%), פרסמה אתמול חוות דעת חיצוניות לגבי שוויין של טאו וסאני וכן חוות דעת שמספקת תשובה חיובית לשאלה האם הסדר החוב שהציע בן־דב סביר והוגן אל מול אופציה של פירוק החברה.

 

חברת פאהן קנה היא זו שסיפקה את הערכת השווי לטאו וחישבה את התמורה שלה יהיה זכאי כל בעל אג"ח (סדרות ב' וג') במסגרת הסדר החוב שמציע בן־דב. לפי ההצעה, 55% ממניות סאני אלקטרוניקה יועברו לתוך טאו, כנגד הענקת 24% ממניות טאו החדשה לבעלי האג"ח. סאני אלקטרוניקה היא החברה שבאמצעותה שולט בן־דב על חברת סקיילקס, יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג ובעלת השליטה בפרטנר.

 

פאהן קנה הציגה ארבעה תרחישים, שכל אחד מהם נשען על מחיר שונה למניית סאני אלקטרוניקה. במתווה ההסדר הנוכחי, ולפי מחיר מניית סאני לקראת סוף אוגוסט, בעלי האג"ח יקבלו 63 מיליון שקל בלבד מתוך כ־380 מיליון שקל (פארי, כולל ריבית והצמדה), תספורת של 83%.

 

מול תרחישים אלו עומדת אופציה לפירוק החברה, שלפי חוות הדעת תניב למחזיקי האג"ח 8 מיליון שקל בלבד. ועדת הביקורת ודירקטוריון טאו אישרו מבחינתם, כי "אם וככל שהצעת בן־דב תצא לפועל, היא תשפר באופן משמעותי את מצבה העסקי והכספי של החברה בהשוואה לאלטרנטיבה של פירוק".

 

הערכות השווי הנוספות חושפות את שוויין הכלכלי של החברות, אשר בשליטת בן־דב. פרטנר קיבלה שווי של 8.16 מיליארד שקל, גבוה בכ־40% משווייה בבורסה; שווייה הכלכלי של החברה־הבת סקיילקס נקבע על 1.55 מיליארד שקל, פי שניים משווייה בבורסה; ומעניין מאוד לראות כי פעילות סמסונג ישראל זינקה מ־404 מיליון שקל בהערכת השווי שבוצעה לחברה בסוף 2010 ל־811 מיליון שקל בהערכת השווי הנוכחית (שתיהן של חברת "ערך מוחלט"). סאני אלקטרוניקה קיבלה שווי כלכלי של 1.04 מיליארד שקל - גבוה בכ־60% משווייה בבורסה.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x