שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ביוליין חתמה על הסכם עם אוניברסיטת תל אביב לפיתוח ומסחור תרופה לכאב נוירופתי

התרופה החדשה, BL-7050 מעכבת את פעולתם של תאי עצב המעבירים כאב. שוק הטיפול בכאב נוירופתי צפוי להגיע ל-4.1 מיליארד דולר ב-2018

מעין מנלה 09:4307.09.11
חברת התרופות ביוליין הודיעה היום (ד') כי חתמה על הסכם רישיון בלעדי עם רמות, חברת המסחור של אוניברסיטת תל אביב, לפיתוח ומסחור של תרופה חדשה לכאב נוירופתי ודלקתי, BL-7050.

 

התרופה החדשה מעכבת את פעולתם של תאי עצב המעבירים כאב באמצעות מנגנון חדשני. ניסויים פרה-קליניים בתרביות תאים ובבעלי חיים הראו כי התרופה יעילה בהפחתת פעילות עצבית ורמות כאב. BL-7050 מבוססת על טכנולוגיה שפותחה במעבדתו של פרופ' ברנרד אטלי מהמחלקה לפיזיולוגיה ופרמקולוגיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.

 

"כאב נוירופתי או דלקתי כרוני הוא גורם מרכזי לנכות ואחת הסיבות הנפוצות ביותר לפנייה לרופאי המשפחה," אמרה ד"ר כנרת סויצקי, מנכ"ל ביוליין אר. אקס. "שוק הכאב הנוירופתי, שהגיע בשנת 2009 ל- 2.4 מיליארד דולר ב-7 השווקים המרכזיים, רווי בתרופות שאינן מספקות פתרון הולם, בשל יעילות מוגבלת או תופעות לוואי בלתי נסבלות, ויש צורך ברור בטיפולים חדשים ומשופרים. אי לכך, זוהי התרופה השנייה שביוליין מפתחת לאינדיקציה זו, בנוסף ל- BL-1021 הנמצאת בניסויים קליניים."

 

כאב נוירופתי הינו כאב מורכב וכרוני הנובע מסיבי עצב פגועים והוא משפיע על 1-3% מהאוכלוסייה. חולים מתארים תחושות של צריבה, דקירה, הלם חשמלי או גירוד, הגורמות לאי נוחות מרובה לתקופות ממושכות. בשנת 2009 גודל שוק הכאב הנוירופתי עמד על כ- 2.4 מיליארד דולר בשבעת השווקים המרכזיים (ארה"ב, יפן, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ובריטניה), והוא צפוי לגדול לכ- 4.1 מיליארד דולר בשנת 2018.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x