$
שווקי חו"ל

בעקבות עסקת מוטורולה: S&P מורידה את ההמלצה על מניות גוגל ל"מכור"

מכה לגוגל לאחר רכישת חברת הסלולר: חברת הדירוג מביעה חשש שהמהלך יפגע משמעותית בתוצאות הכספיות של ענקית הטכנולוגיה. מניות גוגל ירדו אמש ב-3.7% בוול סטריט

יוסי גורביץ 08:1917.08.11
כיממה לאחר ההכרזה של גוגל על רכישת מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר, הורידה אמש (ג') חברת הדירוג S&P את ההמלצה על מניות גוגל מ"קנה" ל"מכור", והעריכה כי מחיר מניה בודדת של החברה צפוי לרדת ל-500 דולר, לעומת הערכה קודמת שלפיה המחיר יגיע ל-700. מניות גוגל איבדו אתמול 3.7% מערכן (20.47 דולר) בוול סטריט, והסחר בהן הסתיים בשווי של 536.76 דולרים למניה.
מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אחד האנליסטים של S&P, סקוט קסלר, נימק את ההחלטה בהערה קצרה. הוא העריך כי העסקה תושלם מאוחר יותר מכפי שגוגל ציינה, כלומר לאחר מתחילת הרבעון השני של 2012. קסלר העריך עוד כי בניגוד לציפיותיה של גוגל, קיים סיכוי סביר שהפטנטים של מוטורולה לא יגנו מתביעות פטנטים על מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד. הוא הביע חשש שהרכישה תפגע משמעותית בצמיחה, במאזנים ובשולי הרווח של גוגל.

 

המגזין "פורבס" מציין כי ביומיים האחרונים, איבדה גוגל שווי שוק של 8.7 מיליארד דולר, דבר שמעיד להערכתו על כך שלמשקיעים יש ספקות גדולים באשר לאסטרטגיה של החברה.

 

על פי שורה של הערכות, רכישת מוטרולה מוביליטי ע"י גוגל צפויה למשוך עניין רב מצד הרגולטורים בארה"ב, שעשויים לעכב או אף לבטל את העסקה. גוגל, שנמצאת תחת חקירה מתמשכת של רשות הסחר הפדרלית בחשד להפרת חוקי ההגבלים העסקיים, התחייבה לשלם למוטורולה מוביליטי 2.5 מיליארד דולר אם לא תצליח להשלים את העסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x