$
בורסת ת"א

הציבור בורח: הערכות כי הפדיונות בקרנות הנאמנות היום - כמיליארד שקל

המשקיעים משכו אתמול כ-כ-1.4 מיליארד שקל - היקף הפדיונות הגבוה ביותר מאז קריסת ליהמן ברדרס מיטב: "הימים הקרובים ימשיכו להיות בסימן פדיונות גבוהים"

מעין מנלה ומישל אודי 14:3608.08.11

אתמול נרשם הפדיון היומי מקרנות הנאמנות הגבוה ביותר מאז קריסת ליהמן ברדרס לפני כשלוש שנים  המשקיעים משכו כ-1.4 מיליארד שקל מהקרנות המסורתיות, כך לפי אומדנים שבוצעו על ידי כלכלני בית ההשקעות מיטב. היום (ב') הערכות בשוק הן כי ישנם פדיונות של כמיליארד שקל מקרנות הנאמנות

המסורתיות.

 

הפדיונות הגיעו על רקע הירידות החדות בבורסה בתל אביב שהגיעו לאחר הורדת דירוג החוב של ארה"ב. במיטב מעריכים הבוקר כי "הימים הקרובים ימשיכו להיות בסימן פדיונות גבוהים והשאלה כרגע היא רק באיזה קצב הציבור ימשוך את כספיו".

 

בסוף השבוע בו קרס ליהמן ברדרס ב-2008 נרשם הפדיון היומי הגבוה ביותר שתועד בהיסטוריה של קרנות הנאמנות אז נפדו ב-18 לספטמבר 1.8 מיליארד שקל.

 

בקרנות אג"ח חברות וכללי נרשמה ירידה בשיעור ממוצע של כ-2.9%, כותבים במיטב, והמשקיעים משכו מהן כ-900 מיליון שקל. בבית ההשקעות מעריכים כי "חלק לא מבוטל מהפדיונות בקרנות אלו היו מקרנות אג"ח מעורבות במניות, כאשר הציבור זרק סחורה מכל הבא ליד ורק בשביל להיפטר מהחשיפה המנייתית שלו.

 

מהקרנות המנייתיות נפדו אתמול כ-140 מיליון שקל לאחר שהקרנות המתמחות במניות בישראל ירדו בכ-6.5% בממוצע, סיכמו במיטב. מקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד נפדו עוד כ-250 מיליון שקל, על רקע ירידות גם באיגרות החוב הממשלתיות. ובקרנות השקליות פדיונות של כ-80 מיליון שקל, כתבו.

 

המשקיעים שחיפשו מקלט בטוח לעת צרה, לעומת זאת, הסיטו את כספם בעיקר לקרנות הכספיות, הסבירו במיטב. "מה שמצביע על כסף רב שיצא מחוץ לתעשיית הקרנות אל עבר פיקדונות בנקאיים או נזילות בעו"ש".

 

במיטב מציינים כי סך הפידיונות בקרנות המסורתיות ב-5 ימי המסחר הראשונים של אוגוסט בכ-2.4 מיליארד שקל, ומאז חודש מרץ נפדו מהקרנות המסורתיות קרוב ל-18 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x